Петренко озвучив кількість суддів, що не бажають проходити переатестацію

Поділитися
Петренко озвучив кількість суддів, що не бажають проходити переатестацію Павло Петренко розповів про українських суддів, не готових пройти переатестацію © Прес-служба Кабміну України
Близько половини суддів України, що відправилися на переатестацію, не можуть підтвердити свій професійний або майновий стан.

Близько 20% українських суддів готові відмовитися від переатестації, тому що не можуть підтвердити своє майнове становище або професійну придатність, заявив глава Міністерства Юстиції України Павло Петренко.

"Близько 20% суддів відмовляються йти на переатестацію в силу того, що вони не можуть підтвердити свій майновий стан або не можуть підтвердити свій професійний стан", - цитує "РБК-Україна" виступ Петренко на відкритті шведсько-українського бізнес-форуму.

За його словами, з тих суддів, які згодні пройти переатестацію, майже половина не може пройти її через за тих самих причин.

Петренко вказав на те, що судова реформа передбачає введення гідної заробітної плати для суддів, які будуть набиратися через публічні конкурси, однак зазначив, що підвищення оплати їх праці не буде мати одномоментного та загального характеру.

Міністр також розповів, що кандидати на посаду судді повинні будуть подавати 3 декларації, одна з яких буде торкатися майнового стану родичів, з якими може виникнути конфлікт інтересів. Зокрема – тих, які займають державні посади.

Читайте також: Скандально відомому судді Вовку продовжили строк відсторонення від посади

Нагадаємо, що 2 червня Верховна Рада внесла зміни до Конституції (в частині правосуддя). За проголосували 335 народних депутатів, у т. ч. 38 – з фракції "Опозиційний блок".

Також Рада прийняла новий закон "Про судоустрій та статус суддів", який передбачає проведення конкурсів для суддів, підвищення вимог до суддів і професійних стандартів суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів. Цей закон прив'язаний до змін в Конституцію і вступить в силу тільки разом з ними.

Детальніше про перспективи судової реформи читайте у статті Романа Куйбіди "Судова реформа: когнітивний дисонанс з надією на прогрес" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі