Петиція щодо продовження виплат переселенцям з першого березня набрала необхідну кількість підписів

Поділитися
Петиція щодо продовження виплат переселенцям з першого березня набрала необхідну кількість підписів © ДСНС України
Тепер петицію має розглянути Кабмін, який до цього вирішив «оптимізувати» виплати

29 лютого петиція на урядовому порталі щодо необхідності продовження виплат вимушено переміщеним особам з 1 березня набрала необхідну кількість голосів (більше 25,28 тисяч з необхідних 25 тисяч). Автор петиції Ольга Красноштан просить Кабмін продовжити виплату допомоги на проживання з 1 березня 2024 року та до кінця бойових дій усім внутрішньо переміщеним особам (дорослі, діти, пенсіонери та інші), основне місце реєстрації яких знаходиться на окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій, а також без урахування середньомісячного сукупного доходу на одного отримувача.

«Дані виплати необхідні для часткового покриття витрат на орендоване житло та комунальні послуги. При скасуванні виплат багатьом родинам потрібно буде повертатися в райони активних та можливих бойових дій, у зв'язку із завеликою орендною платою житла... Скасувавши виплати допомоги ВПО Ви змушуєте людей повертатися до свого житла до більш небезпечних регіонів! Стосовно врахування середньомісячного сукупного доходу на одного отримувача, багато роботодавців виплачують офіційно мінімальну заробітну плату, а іншу частину заробітної плати неофіційно, щоб знизити податкові нарахування до бюджету. Тому є неправильним врахування при виплаті допомоги ВПО середньомісячний сукупний дохід», – йдеться у петиції.

Раніше виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан звернувся до глави Міністерства соціальної політики України Оксани Жолнович щодо продовження виплат допомоги на проживання ВПО. За інформацією ZN.UA, Асоціація міст України винесла питання в публічну площину, оскільки Кабінет Міністрів України і профільне міністерство не реагують на численні сигнали місцевої влади, а також звернення народних депутатів. 

Згідно з постановою Кабінету міністрів №94, з 1 березня буде автоматично продовжено ще на шість місяців виплати тим ВПО, які не можуть працювати, тобто пенсіонерам, особам з інвалідністю I і II груп, дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківської опіки. Якщо члени родини можуть працювати, така родина теж зможе надалі отримувати виплати. Необхідна умова — в цій родині є діти, а її працездатні члени вже працюють або встали на облік у центрі зайнятості, або зайняті доглядом за членом своєї родини.

В Україні сьогодні налічується майже 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб, з яких половина досі отримує фінансову допомогу від держави. При цьому з останніх працевлаштовані лише 530 тисяч людей. Яка ситуація з виплатами та працевлаштуванням ВПО розповіла в інтерв’ю ZN.UA заступниця міністра соцполітики Дарія Марчак, з якою поговорив Віктор Конєв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі