Про це сьогодні пише видання Bloomberg, нагадуючи, що рівень підтримки Гройсмана близький до 1%, корупція досі поширена, напруга на Сході України, де триває війна проти проросійських сил, зберігається, а населення невдоволене зростанням тарифів на комунальні послуги. З огляду на все це у опозиції є багато можливостей кинути виклик Гройсману.
"Хоч він, вочевидь, може вчепитися у свою посаду, лишається не зрозумілим, чи зможе він чи хтось інший подолати політичне тертя і осмислено втілити українські прозахідні реформи", - йдеться в статті.
Видання зауважує, що у Гройсмана гірший політичний рейтинг, ніж у президента України. Але голова уряду часто бере на себе вину за непопулярні кроки, які були необхідні для виконання вимог МВФ щодо збалансованості бюджету. Українці проковтнули високі тарифи на опалення як "гіркі ліки", необхідні для модернізації пострадянської економіки. Але вони менш схильні терпіти провал у боротьбі з корупцією. З квітня 2016 року Гройсман мало що зробив для того, щоб приборкати хабарництво. Видання вказує, що саме ця причина потопила і уряд його попередника Арсенія Яценюка.
Неназваний соратник президента Петра Порошенка сказав Bloomberg, що Гросман може скоротити напругу і зберегти свою посаду, якщо влаштує кадрові перестановки. За словами аналітика "Центру Разумкова" Юрія Якименка, вони можуть відбутися в міністерствах енергетики, інфраструктури і охорони здоров'я. У всякому разі, голову Нацбанку України Валерію Гонтареву доведеться замінити після того, як вона подала у відставку.
Видання зауважує, що якщо Гройсман лишиться, політична напруга ускладнить його порядок денний. Щоб Україна отримала новий транш від МВФ, вона повинна ухвалити пенсійну реформу, а також почати процес приватизації державних підприємств для скорочення корупційних можливостей. Однак, через протистояння з опозицією Гройсману буде складніше добитися втілення цих вимог.
Нинішній уряд було затверджено в Раді 14 квітня 2016 року. Тоді ж була затверджена програма уряду, що передбачає річний імунітет на відставку Кабміну. Перед голосуванням за призначення його прем'єр-міністром Володимир Гройсман заявив у парламенті: "Я покажу вам, що таке управління державою!"
7 квітня 2017 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що не бачить підстав для відставки уряду.