«Перезавантаження» відносин Росії і США стане винагородою Кремлю за агресію - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
«Перезавантаження» відносин Росії і США стане винагородою Кремлю за агресію - експерти © 24 канал
Руйнуючи стабільність інших держав, РФ стає сильнішою, а міжнародний правопорядок - слабшим.

Нове «перезавантаження» відносин Росії і США стане винагородою Кремлю за грубі та цілеспрямовані порушення основ міжнародного права, включно з агресивними війнами, воєнними злочинами, і наругою над правами людини.

«У XXI столітті ми не повинні дозволяти державам, які нахабно порушують міжнародне право, отримувати зиски з цих порушень. Злочинні режими, які вчиняють звірства, не заслуговують на повагу. Їх має наздогнати відповідальність », - пишуть для ZN.UA експерти Direct Initiative International Centre for Ukraine Роман Сон і Аріяна Гіць та голова Мережі Захисту Національних Інтересів АНТС Ганна Гопко.

На думку експертів, Росія не заслуговує на особливе ставлення до себе як до «супердержави» - ставлення до агресора має бути як до інших держав «поза законом», які загрожують світовій безпеці. А у США є все необхідне для стримування злочинних держав: від послідовної політики ізоляції, позбавлення ресурсів для ведення ворожих дій до придушення їх агресії військовою міццю.

«Нове «перезавантаження» дозволить Росії безкарно руйнувати наші суспільства зсередини. Кремль сіє ненависть, щоб використовувати будь-які суспільні конфлікти на власну користь. Москва поширює корупцію і підточує інститути; затягує в мережу свого впливу представників політичної і бізнес еліти; і послаблює наші суспільства, щоб вони не були в змозі чинити опір підривній діяльності Кремля», - додають автори.

Руйнуючи стабільність інших держав, Росія стає сильнішою, а міжнародний правопорядок - слабшим. Москві вдалося розширити свою руйнівну дію через те, що її агресивні дії не зустрічали належного стримування. Саме тому нове «перезавантаження» нестиме величезні ризики для всього світу.

«Америка не має права стати мовчазним співучасником авторитарного режиму Путіна. Хоч тільки американці можуть визначати свою політику, ми просимо уряд США пам'ятати, що «перезавантаження» прирече мільйони людей на існування в страху за власне життя і свободу. Ми закликаємо США проявити рішучість у створенні бар'єрів для стримування Кремля для захисту світової демократії », - підсумовують експерти.

Авторитетне американське видання Politico опублікувало на початку серпня лист під назвою «It’s Time to Rethink Our Russia Policy», який підписали 103 експерти.

Провідною ідеєю листа є нове «перезавантаження» відносин США — Росія та пошук форматів для діалогу, оскільки, мовляв, потрібно вирішувати нагальні глобальні проблеми — зменшення ядерних загроз, кліматичні зміни тощо.

Менш ніж за тиждень автори листа отримали відповідь «No, Now Is Not the Time for Another Russia Reset» від своїх американських колег, які не погодилися із пропонованим “переосмисленням” підходів до Росії, яке, фактично, призведе до легітимізації амбіцій Путіна й послаблення тиску на Росію.

В останній день серпня, напередодні 81-ої річниці розв’язаної гітлерівським та сталінським режимами ІІ Світової війни, Politico надрукувало європейську відповідь американським путінферштегерам «Take It From Eastern Europe: Now Is Not the Time to Go Soft on Russia». 

І нарешті 25 вересня на шпальтах Politico вийшла скорочена версія українського листа-відповіді з гострим політичним й юридичним аналізом загрози, яку становить путінська Росія для світу, під назвою «Appeasing Vladimir Putin’s Russia Will Only Embolden It».

Чи не вперше у одному з провідних американських політичних видань, які зазвичай подають війну Росії проти України як “сепаратний конфлікт, який підтримується Росією”, було відображено позицію “без купюр» щодо російської агресії проти України, та надані надзвичайно жорсткі оцінки агресивної зовнішньої політики Кремля у світовому контексті.

Українське звернення до влади та суспільства США підписали 179 політичних лідерів, провідних експертів, та інтелектуалів з України та української діаспори у світі, які підтримали заклик до більш рішучої стратегії уряду США у відповідь на ворожі дії Росії.

«Дзеркало тижня. Україна» пропонує читачам повну версію української відповіді, в якій детальніше розкривається злочинна природа путінської Росії, безжально критикується політика “замирення” агресора, й зокрема помилок західної стратегії “політичного діалогу» з Москвою, та пропонується низка суворих й дієвих заходів для стримування політики Кремля, яка підриває міжнародну безпеку. Докладніше - в матеріалі Аріяни Гіць, Ганни Гопко та Романа Сона «Світові потрібна чесна політика США стосовно Росії».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі