Ряд народних депутатів звернулися до Конституційного суду України з проханням визнати неконституційною постанову Верховної Ради про перейменування Дніпропетровська.
"15 червня до Конституційного суду України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів україни щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради про перейменування міста Дніпропетровськ Дніпропетровської області у зв'язку з порушенням встановленої Конституцією України процедури його розгляду та прийняття", - повідомляє прес-служба суду
Від авторів подання в конституційному провадженні будуть брати участь народні депутати від фракції "Опозиційний блок" Дмитро Шпенов, Василь Німченко і Дмитро Колесніков. На їхню думку, Верховна Рада порушила встановлені строки для ухвалення подібного роду постанов. Також автор подання вказує, що була порушена і процедура голосування народних депутатів.
В документі наголошується, що перейменування назви міста без внесення змін до Конституції є порушенням Основного закону.
На поточний момент подання депутатів, згідно з регламентом КС, передано на вивчення в секретаріат суду.
19 травня Верховна Рада за законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки перейменувала місто Дніпропетровськ на місто Дніпро.
Тоді ж парламент повернув Дніпродзержинську історичну назва – Кам'янське. Всього цією постановою перейменовані 299 топонімів, у т. ч. 9 - районів, 6 – міст, 284 – сіл і селищ. Зокрема, місто Комсомольськ Полтавської області перейменовано на Горішні Плавні, місто Кузнецовськ Рівненської області - на Вараш, місто Цюрупинськ Херсонської області - на Олешки.
1 червня председатель Верховної Ради України Андрій Парубій підписав два постанови про перейменування Дніпропетровська в Дніпро (№3864), а також про перейменування близько 300 населених пунктів (№4085). Вони вступають в силу відразу після публікації.