"Справжня лінія поведінки Трампа вималюється після президентських виборів, коли він відчує себе вільним у прояві особистих симпатій і антипатій у міжнародних відносинах. Якщо він вдруге сяде в президентське крісло, більше не потрібно буде демонстративно підтримувати Київ, щоб заспокоїти симпатиків нашої країни з числа демократів і республіканців. І тоді його вже нічим не стримувана нелюбов до України може прийняти гіпертрофовані форми", - пише автор.
На його думку, щоб здобути прихильність Трампа, необхідно шукати в оточенні американського президента людей, здатних пролобіювати і відстояти українські інтереси. Серед таких - сенатор-республіканець Роб Портман, слова якого переконали президента США розблокувати військову допомогу "третій найкорумпованішій країні в світі". Також вплив на рішення президента щодо України неодноразово чинили держслужбовці Вашингтона. Вони намагалися змінити погляди президента на Україну і нагадати йому, що у Сполучених Штатів є свій трек щодо стримування Росії.
Автор зазначає, що за підсумками візиту Помпео в Київ не вдалося узгодити візит Зеленського в Білий дім, оскільки візит Зеленського в Вашингтон повинен бути чимось корисний і Трампу. А на питання про поставки засобів ППО Помпео у відповідь запитав: "Що ви збираєтеся збивати?".
Детальніше про цілі візиту Помпео в Київ читайте в статті Володимира Кравченка для DT.UA "Чи є Трампу діло до України?".