У ході зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" в Берліні не вдалося досягти консенсусу з ключових для Києва умов проведення виборів в особливих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО), заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
"Ми не прийшли до згоди. Російська сторона представила свої варіанти виборчого законодавства. Але я сказав пану Лаврову, що ми здатні самі написати українське законодавство і ніякі поради нам не потрібні. Таким чином, в цьому питанні у нас немає ніякого прогресу, і ми будемо працювати над цим питанням в подальшому", - сказав він журналістам у Берліні.
Він поінформував, що на зустрічі озвучив всі "недискусійні" для України аспекти.
"Я чітко сказав, що є питання, які відповідають як українському законодавству, так і критеріям ОБСЄ, які, в принципі, не повинні обговорюватися. Такі, як наприклад, доступ ЗМІ до передвиборчої та виборчої кампаній. Або, наприклад, участь українських політичних партій, оскільки в цьому сенс політичного процесу", - зазначив глава МЗС України.
Він також розповів, що для офіційного Києва принциповим є питання адміністрування місцевих виборів на Донбасі.
"Це питання ролі Центральної виборчої комісії, це, врешті-решт, українські вибори. А також люди, вимушені залишити Донбас, - вони повинні отримати дозвіл, щоб проголосувати або бути обраними. Це їх конституційне право", - підкреслив міністр.
При цьому він наголосив: "Ми не можемо обговорювати, дискутувати або, в принципі, вести будь-які переговори щодо конституційних прав людей".
Раніше в МЗС України заявляли про готовність української сторони у стислі терміни розробити закон про вибори в ОРДЛО і терміново провести їх, щоб вже до кінця літа отримати легітимних представників Луганська і Донецька. Як зазначав заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, український уряд готовий вести переговори з законно обраними представниками ОРДЛО, навіть якщо зараз офіційний Київ вважає їх злочинцями.
Як повідомляло ZN.UA з посиланням на власні джерела, Захід встановив для України нові крайні терміни щодо проведення виборів в ОРДЛО і стабілізації обстановки в Донбасі. Якщо раніше Україні ставили умовою прийняття виборчого закону в ОРДЛО до кінця березня і проведення виборів на неконтрольованих територіях до кінця червня, то тепер українській владі запропоновано зробити це до кінця травня і до кінця серпня відповідно.
Детальніше про виконання Мінських домовленостей читайте у статті "Оборона "Мінська" Сергія Рахманіна у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".