ПЕКівський комітет парламенту не зазіхнув на надприбутки олігархів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ПЕКівський комітет парламенту не зазіхнув на надприбутки олігархів © ugv.com.ua
Депутати не підтримали підвищення ренти для приватного газовидобутку, посилаючись на те, що таким чином вони захищають державне "Укргазвидобування".

Парламентський комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на своєму засіданні в середу підтримав пропозицію Міненерговугілля і приватних газовидобувних компаній знизити ставки плати за користування надрами при видобутку газу до рівня липня 2014 року. Про це свідчить проект рішення комітету, яким володіє ZN.UA.

Депутати проголосували за зниження ренти для приватних газовидобувних компаній до 28% і 15% (в залежності від глибини видобутку). Ставку ренти в 55% залишили тільки на природний газ, що видобувається в рамках договору про спільну діяльність.

Проте, як свідчить багаторічна дослідження ринку газу ZN.UA, де-факто часто діяльність приватних компаній в межах договорів про спільну діяльність зводиться до того, що приватні компаній використовують ліцензію держкомпаній і ділять з ними видобуті вуглеводи (далеко не завжди порівну, а як домовилися), не вкладаючи інвестицій в додаткову розвідку і розробку експлуатованих родовищ.

Нагадаємо, Верховна Рада України з серпня 2014 року збільшила ставки плати за користування надрами при видобутку газу для потреб населення до 55% і 28% (в залежності від глибини видобутку). До цього ставки становили 28% його вартості для газу з глибини до 5 км і 15% його вартості з глибини більше 5 км.

Комітет з ПЕК, очолюваний Миколою Мартиненком, рекомендує Кабміну внести відповідні зміни до Податкового кодексу і державного бюджету на 2015 рік. Депутати аргументували своє рішення необхідністю нарощування внутрішнього видобутку та підвищення інвестиційної привабливості газової галузі.

"Підвищуючи рентні ставки, Україна істотно збільшила податкове навантаження на приватних видобувачів. Такий крок вже має певні негативні наслідки - зросла собівартість газу, знизився дохід компаній, а, відповідно, знизилися або взагалі нівелювалися інвестиції в розробку, розвідку, геологічне вивчення, видобування та поточні капітальні ремонти", - зазначається у Рішенні комітету щодо Проекту Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)", який підпише Мартиненко.

Напередодні приватні газовидобувні компанії звернулися з відкритим листом до депутатів парламенту, заявляючи, що запропоноване Кабміном збільшення рентних ставок - "економічний суїцид" для приватної видобутку.

Примітно, що приватних газовидобувників, і, відповідно рішення ПЕКівського комітету не підтримали тільки два депутат з Об'єднання "Самопоміч" - Вікторія Войцицкая і Лев Підлісецький.

Коментуючи ZN.UA таке рішення ПЕКівського комітету, його секретар Вікторія Войцицкая зазначила: "Мені дуже шкода, що підвищення ставок рентних платежів на видобуток природного газу до 70% (на газ, що видобувається в межах договорів про спільну діяльність) не підтримав жоден представник коаліції. Таким чином, профільний комітет ВР фактично проголосував за те, щоб олігархи, які де-факто є вигодонабувачами від діяльності приватних компаній, і далі отримували надприбутки з мінімальними ризиками порівняно з іншими, сумлінними інвесторами і держкомпаніями, як та ж "Укргазвидобування". Саме останні оплачують всі ризики, пов'язані з геологічним вивченням, пошуковим бурінням, а також отримання усіх дозвільних документів, включаючи ліцензії. Олігархи ж як і раніше будуть заробляти на активи та ресурси, які належать народу України".

Войцицкая висловила надію, що більшість депутатів Верховної Ради у підсумку все ж "підтримають запропонований Кабміном справедливе вилучення надприбутку приватних газовидобувних компаній шляхом збільшення ставок рентних платежів на видобутий природний газ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі