Слідчий суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк продовжує обирати запобіжний захід колишній народній депутатці Тетяні Чорновол. Під будівлею суду проходить акція на її підтримку, повідомляє Укрінформ.
Для підтримки Тетяни Чорновол зібрались політики та громадські діячі та чинні народні депутати, в тому числі від фракції "Європейська солідарність", які раніше висловили готовність взяти Чорновол на поруки.
"Зараз суд буде розглядати міру запобіжного заходу стосовно мене. Прокуратура подала доволі м'яку міру, зважаючи на ту статтю, яку мені інкримінують, – це домашній арешт. Але те, що зараз відбувається, мені дає підстави думати, що будуть знайдені якісь варіанти дати мені більш жорстку міру запобіжного заходу", - сказала Чорновол журналістам перед судовим засіданням.
Співголова фракції "Європейської Солідарності" Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook написала що партія у повному складі готова взяти Чорновол "на поруки".
"В цей час йде судилище над Тетяна Чорновол. Там присутні наші колеги- депутати, "Європейська Солідарність" в повному складі готова взяти Таню на поруки. Ми передали заяву про готовність взяти на поруки ще у вівторок. Повертаємося в Київ, аби встигнути на суд і на засідання парламенту", - написала вона.
Володимир Ар'єв, депутат від партії ЄС, який також присутній на судовому засідання, зазначив у своєму дописі в Facebook:
"Прокурори вимагають цілодобовий домашній арешт для Тетяни Чорновол, бо вважають що вона може вплинути на покази потерпілого. Того, який загинув в офісі ПР і через якого Чорновол намагаються засудити. Сюр і ганьба. Суд, ДБР і прокуратура інструменти в руках реваншистів".
Раніше Тетяна Чорновол повідомила, що за підсумками суду про обрання запобіжного заходу залишилася "повністю вільною".
У вівторок, 14 квітня, Печерський районний суд Києва почав обирати запобіжний захід колишній народній депутатці Тетяні Чорновол. Її підозрювали в умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині. Під час засідання Чорновол заявила про відвід слідчого судді Сергія Вовка з-за конфлікту інтересів. За її словами, Вовк свого часу виніс неправосудне рішення Юрію Луценку.
Раніше в Державному бюро розслідувань заявили, що взяти під варту Чорновол неможливо, оскільки обвинувачення не зверталося до суду про дозвіл на її затримання. Бюро також спростувало інформацію про те, що Чорновол підозрюється в організації або участь у масових протестах.
Нагадаємо, 10 квітня Держбюро розслідувань провело обшуки в будинку Тетяни Чорновол. Слідчі вручили їй підозру у скоєнні низки злочинів. Найтяжчим епізодом, серед тих, що інкримінують Чорновол, стало "умисне вбивство" чоловіки під час підпалу офісу "Партії регіонів" під час Революції Гідності у 2014 році. Під час пожежі від отруєння продуктами горіння загинув Володимир Захаров 1948 року народження, який намагався врятувати від вогню партійні сервера.