Бразильський письменник Пауло Коельо заявив, що ніколи не підтримував лідерку "Батьківщини" Юлію Тимошенко як кандидата в президенти України. Літератор пояснив, що не має морального права брати участь в українській політиці.
"Я ніколи не записував ніяких повідомлень на підтримку її кандидатури. Навіть якщо вона і подобається мені як людина, що українська політика – це не моя справа", - літератор написав на своїй сторінці в Twitter в середу, 23 січня.
I never recorded any message supporting her current candidacy; even if I like her as a person, Ukraine politics is none of my business
- Paulo Coelho (@paulocoelho) 23 січня 2019 р.
Ex-PM Tymoshenko launches bid for Ukraine presidency https://t.co/5bpuC4l2fK
На партійному з'їзді "Батьківщини" 22 січня, на якому відбулося висунення Тимошенко як кандидата в президенти, демонструвався фільм про неї. В одному з уривків Коельо дає позитивну характеристику Тимошенко, називає її харизматичною особистістю, "здатною керувати країною", передає "BBC Україна".
У фільм також включили уривки з інтерв'ю з першим президентом України Леонідом Кравчуком, екс-головою СБУ Валентином Наливайченко, екс-президентом Польщі Олександром Кваснєвським та іншими політиками. Всі вони компліментарно відгукуються про Тимошенко.
У прес-службі "Батьківщини" заявили, що вважають згаданий фільм не агітаційним, а біографічним. А інтерв'ю з Коельо є архівним.
"Інтерв'ю з Коельо в 2010 році записав хорватська режисер Яків Седлар, який підготував того року фільм "Юлія". У цього режисера є всі права на показ, які він нам і передав", - пояснила прес-секретар Тимошенко Марина Сорока у коментарі "Українській правді".
Наступного дня після висунення Юлія Тимошенко подала документи до ЦВК. Вона стала 27 кандидатом, який подав документи. До того, ЦВК вже відмовила у реєстрації 9 особам, та зареєструвала 13 кандидатыв: Ігоря Шевченка, Андрія Садового, Сергія Капліна, Віталія Скоцика і Валентина Наливайченка, а також Анатолія Гриценка, Євгенія Мураєва, Віталія Купрія, ОльгуБогомолець, Геннадія Балашова, Романа Насірова, Олександра Шевченка та Юрія Бойка.
Партії можуть висувати кандидатів або ж громадяни можуть самовисуватися до 3 лютого, а останній день реєстрації - 8 лютого 2019 року. Застава для охочих поборотися за крісло президента України становить 2,5 мільйона гривень.
Докладніше про проблеми виборчого процесу і захист від впливу ззовні читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".