ПАРЄ продовжила санкції проти Росії до квітня (резолюція)

Поділитися
ПАРЄ продовжила санкції проти Росії до квітня (резолюція) Ар'єв: Санкції ПАРЄ продовжені до квітня © interfax.ru
ПАРЄ прийняла резолюцію по Україні

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) продовжив санкції проти Росії до квітня 2015 р. Відповідна резолюція була проголосована в ході сьогоднішнього засідання Асамблеї.

Про це у Twitter написав глава української делегації України в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

"160. Санкції ПАРЄ проти РФ продовжено до квітня", - написав він.

Спочатку проектом резолюції пропонувалося повернути російської делегації право голосу з можливістю анулювати її повноваження на сесії в червні 2014 року, якщо не буде досягнуто ніякого прогресу у здійсненні мінських домовленостей, а також вимог і рекомендацій Асамблеї, виражених в резолюції. Таке рішення в моніторинговому комітеті мотивували тим, що врегулювання конфлікту в Україні буде неможливим без повної участі РФ.

Проте пізніше моніторинговий комітет ПАРЄ прийняв поправку не відновлювати повноваження російської делегації до квітня.

"Моніторинговий комітет підтверджує, що незаконна анексія Криму Російської Федерації є грубим порушенням міжнародного права, зокрема, статуту ООН, Гельсінського заключного акту ОБСЄ, а також статуту Ради Європи і зобов'язань Росії, даних при її вступі в цю організацію.

Крім того, комітет дуже стурбований подіями в Східній Україні і засуджує роль Росії у підбурюванні та ескалації цих подій, в тому числі, постачання зброї для повстанських сил і таємні військові дії російських військ на території Східної України, що є грубим порушенням міжнародного права, включаючи статут Ради Європи і Мінський протокол, в якому бере участь Росія", - йдеться в узагальненні до резолюції.

Також комітет висловлює свою тривогу з приводу участі великого числа російських "добровольців" в конфлікті в Східній Україні. При цьому у ПАРЄ стурбовані тим, що російська влада, в свою чергу, не вживає яких-небудь дій з припинення такої участі, що є порушенням Кримінального кодексу Російської Федерації.

В документі підкреслюється, що після позбавлення російської делегації права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року, Росія не тільки не усунула причини такого рішення, але і істотно ускладнила ситуацію.

При цьому, рішення щодо повноважень делегації РФ може бути переглянуте в квітні, в залежності від того, як Росія буде виконувати вимоги Асамблеї.

Серед основних вимог ПАРЄ до Росії з Криму у резолюції наголошується повернення незаконно анексованого Криму Україні; повне та прозоре розслідування смертей і зникнень на території півострова, а також звинувачень в насильстві і порушення прав людини співробітниками поліції і воєнізованими силами; розпуск всіх воєнізованих формувань в регіоні; припинення будь-якого тиску і погроз закриття незалежних ЗМІ та скасування закриття кримсько-татарського каналу ATR.

Також ПАРЄ висловила стурбованість становищем кримських татар і україномовного населення на території анексованого півострова і в зв'язку з цим зажадала від Росії утримуватися від будь-яких переслідувань і тиску на установи та організації кримських татар; також ПАРЄ вимагає дозволити лідерам Меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову повернутися в Крим і вільно переміщатися через адміністративний кордон з материковою Україною; вжити всі необхідні заходи для забезпечення освіти українською мовою.

Читайте також: Вірменія сподівається на нову угоду з Євросоюзом

Крім того, Асамблея назвала низку вимог РФ щодо ситуації на Донбасі: вивести з української території всі війська, включаючи секретні служби; утримуватися від поставок зброї повстанським силам; вжити ефективних заходів щодо припинення напливу російських добровольців на схід України; прийняти поправки до Кримінального кодексу, які криминализуют участь російських цивільних осіб у збройних конфліктах за кордоном, включаючи тих, які не отримують винагороду за свої дії; забезпечити судове переслідування по всій строгості російського закону всіх громадян Росії, брали участь в якості "добровольців" у збройному конфлікті в Східній Україні; надавати повне сприяння розслідування катастрофи лайнера Малайзійські авіалінії Boeing-777 в Донецькій області; привести федеральний закон РФ "Про оборону" у відповідність з думкою Венеціанської комісії; забезпечити постійний український/російський контроль їх спільного державного кордону; негайно звільнити всіх заручників, військовополонених і незаконно утримуваних осіб

При цьому, у ПАРЄ нагадали про заяву проросійського лідера бойовиків Олександра Захарченко від 23 січня, що його сили не будуть дотримуватися режиму припинення вогню і вести переговори про перемир'я, а також його рішення почати наступ до кордонів Донецької області. У зв'язку з цим, делегати асамблеї закликали Росію використовувати свій вплив, щоб гарантувати, що повстанські сили повернуться за стіл переговорів і будуть повністю дотримуватися угоди про припинення вогню, передбачених Мінським протоколом.

Крім того, Асамблея висловлює серйозну заклопотаність з приводу утримання члену української делегації ПАРЄ, народного депутату України, льотчиці Надії Савченко.

"Асамблея розцінює її передачу бойовиками в РФ і подальше позбавлення свободи російською владою як порушення міжнародного права, що де-факто є викраденням. Асамблея закликає російську владу негайно звільнити Савченко і дозволити їй повернутися в Україну", - йдеться в резолюції.

Також у документі асамблея нагадала Росії про її зобов'язання в рамках врегулювання конфліктів з іншими сусідніми країнами, такими, як Грузія (щодо Південної Осетії та Абхазії), Молдова (Придністров'я), а також Вірменія та Азербайджан (по Нагірному Карабаху).

Нагадаємо, вчора ПАРЄ прийняла резолюцію щодо ситуації з біженцями в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі