ПАРЄ може прийняти резолюцію по Україні з вимогою проведення парламентських виборів в ОРДЛО - ЗМІ

Поділитися
ПАРЄ може прийняти резолюцію по Україні з вимогою проведення парламентських виборів в ОРДЛО - ЗМІ Моніторинговий комітет ПАРЄ несподівано підтримав кілька правок "друзів Путіна" до резолюції щодо України © Facebook/Георгій Логвинский
Депутати української делегації затребували від автора відповідної правки відмовитися від неї, однак не отримали прямої відповіді.

Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) несподівано підтримав кілька поправок до проекту резолюції щодо України, запропонованих проросійськими депутатами.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на декількох депутатів комітету, що брали участь у його закритому засіданні, Асамблея підтримала, зокрема, правку про незадовільну представленість у Верховній Раді депутатів від східних регіонів України.

Один з доповідачів, Аксель Фішер (Німеччина, Європейська народна партія), при цьому, запропонував доповнити резолюцію положенням про необхідність виборів до Верховної Ради в ОРДЛО. Моніторинговий комітет цю пропозицію підтримав.

Наголошується, що українські депутати вступили з Фішером в емоційну дискусію, в якій зажадали від доповідача відмовитися від своєї пропозиції, однак він ухилився від прямої відповіді.

Раніше повідомлялося, що прокремлівські депутати в ПАРЄ зареєстрували поправки до звіту моніторингової комісії щодо стану демократичних інституцій в Україні, в яких пропонується, серед іншого, замінити згадки про російської агресії формулюванням "громадянської війни".

Читайте також: Ар'єва переобрали президентом одного з комітетів ПАРЄ

Раніше повідомлялося, що чинний голова Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Педро Аграмунт переобраний на другий річний термін.

Аграмунт був президентом асамблеї в 2016 році. Він твердо і відкрито взяв курс на повернення Росії до ПАРЄ. Заручившись підтримкою керівників політичних груп Асамблеї, він здійснював візити в Росії.

Нагадаємо, делегація Росії досі знаходиться під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російські депутати були позбавлені права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах.

Детальніше про спроби Росії повернутися в ПАРЄ читайте у статті Дмитро Кулеба "ПАРЄ: повернення Росії і викрадення Європи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі