Голова Верховної Ради Андрій Парубій має намір провести дискусії з народними депутатами перед реєстрацією законопроекту про зміни до регламенту парламенту.
"Задумка полягає в тому, щоб ми його (законопроект) вносили в зал за підписом, принаймні, більшості керівників фракцій, щоб це було консолідоване і спільне рішення", - заявив Парубій в ході презентації основних положень змін до регламенту парламенту.
Він нагадав, що напрацьовані та пропоновані зміни в регламент роботи Верховної Ради були підготовлені спільною робочою групою українського і європейського парламентів.
"Замість двох пленарних тижнів пропонується проводити три пленарні тижні (в місяць)", - розповів спікер.
За його словами, більше часу народні депутати будуть працювати в комітетах. Крім того, пропонується, щоб у графіку роботи Верховної Ради були так звані змішані робочі тижні, коли у вівторок і в четвер проводяться пленарні засідання, а в інші дні тижня - робота в комітетах, засідання комітетів рад та засідання погоджувальної ради.
Крім того, за словами спікера, пропонується більше часу відводити для роботи з урядом. Так, передбачається, що в понеділок "день уряду" буде займати три години - з 11:00 до 14:00 (для порівняння, в даний час питань до уряду традиційно проводиться в п'ятницю і займає одну годину).
Пропонується проводити засідання комітетів ради в середу в другій половині дня, а перед цим в понеділок увечері в середу вранці народні депутати будуть працювати в комітетах.
За словами спікера, на засіданні ради комітетів буде формуватися попередній порядок денний пленарних засідань. Засідання погоджувальної ради, яке буде планувати порядок денний на наступний пленарний тиждень, буде проходити в п'ятницю з 15:00 до 16:45.
Згідно з даними опитування КМІС, проведеного в грудні 2015 року, владні інститути (уряд і Рада) викликають менше довіри у населення і мають дуже низький баланс довіри і недовіри. Зокрема баланс недовіри до Верховної Ради становить -72,4. Нижче – тільки в російських ЗМІ - -73,6.