Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що надав Конституційного суду заяви народних депутатів про вихід з коаліції і стверджує, що навіть після заяв у складі було більше 226 депутатів.
"Я передав, як голова Верховної Ради України, суд кілька важливих документів. Один з них – це документ чисельності двох фракцій. Я передав інші документи... Всі заяви, які надходили в апарат Верховної Ради України про вихід з коаліції", - повідомив Парубій, відповідаючи на питання журналістів на міжнародному форумі "Via Carpatia" у п'ятницю
Спікер також підкреслив, що коаліція на початку свого створення налічувала 302 народних депутата, серед яких було дві фракції та кілька депутатів.
"Я передав всі заяви всіх народних депутатів, які написали заяви про вихід. Якщо чисельність цих явищ відняти від цифри 302, теж виходить більше, ніж 226. Що підтверджує, що на момент виходу з коаліції "Народного фронту" коаліція існувала, і крім двох фракцій в неї входив цілий ряд позафракційних народних депутатів", - зазначив він.
За словами Парубія, у нього немає повноважень вважати членів коаліції, як і немає у президента України такої функції, але "Конституційний суд має на сьогодні достатньо документально засвідчених даних, щоб чітко зробити висновок про те, що і в 2016 році і в травні, до виходу "Народного фронту", в коаліції налічувалося більше 226 народних депутатів".
Раніше повідомлялося, що голова Верховної Ради Андрій Парубій не надав документів про особистому складі коаліції парламенту, ніж проігнорував запит Конституційного Суду України: він не надав інформації про зміни у коаліції в зв'язку з виходом трьох фракцій 18 лютого 2016 року.
Нагадаємо, 11 червня Конституційний суд України почав розгляд питання про законність розпуску Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів президентом Володимиром Зеленським.
Якщо суд визнає указ неконституційним, виборчий процес буде автоматично зупинений і вибори в парламент будуть плановими, тобто відбудуться наприкінці жовтня цього року.
Президент вважає, що коаліція у парламенті розпалася ще в 2016 році, а сумарна кількість членів "БПП" і "Народного фронту" не становить потрібних 226 депутатів.
У свою чергу депутати вважають формальним розпадом коаліції 17 травня, коли про це заявив "Народний фронт". Парламентарії вважають, що у них був місяць на формування нового складу коаліції. У той же час ще в 2016 родом про вихід зі складу коаліції заявили "Батьківщина" і "Самопоміч".