У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що він має забезпечити "пропорційне представництво парламентських політичних фракцій" у ЦВК відповідно до рекомендацій, висловлених у резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) 2203.
"Частину третю статті 6 Закону України "Про Центральну виборчу комісію"… викласти в такій редакції: "3. До складу Комісії входять 17 членів Комісії", - йдеться у тексті законопроекту.
У ньому ж наголошується на тому, що він набуває чинності з дня опублікування. Наразі законодавчу ініціативу направлено на розгляд парламентського Комітету з питань правової політики та правосуддя.
Нагадаємо, термін повноважень діючих членів ЦВК сплив 1 червня 2014 року. Попри те, що 5 липня 2018 року парламент мав призначити новий склад ЦВК, Верховна Рада не змогла розглянути зазначене питання. Натомість у Раді запропонували збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії і призначити всіх 14 кандидатів, внесених президентом Петром Порошенком.
У листопаді 2017 року Верховна Рада прийняла в першому читанні нову редакцію Виборчого кодексу, яка передбачає відмову від мажоритарної системи виборів і перехід на пропорційну за відкритими партійними списками. До другого читання до проекту ВК депутати подали понад чотири тисячі поправок.
Зараз в Україні діє змішана пропорційні-мажоритарна система: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками від політичних партій, які набрали 5% або більше голосів; ще 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних округах.
Детальніше про складнощі оновлення ЦВК читайте у матеріалі Ольги Айвазовської "Дно, або "Заживемо потім!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".