Внесення змін до Конституції України може стати інструментом узаконення авторитаризму та монополізації всіх владних повноважень у країні Партією регіонів, заявляють в партії "Наша Україна".
"Влада вже не раз демонструвала, що для своїх політичних інтересів готова ігнорувати положення Конституції, а "слухняний" Конституційний суд виправдає всі суперечні з точки зору законності дії цієї влади", - йдеться в заяві політради "Нашої України", текст якої поширено у п'ятницю, 11 березня.
У партії переконані, що з відновленням дії Конституції у редакції 1996 року "фактично відбувся конституційний переворот", оскільки Основний закон було змінено рішенням суду, а не парламенту, тобто "незаконним чином".
"Ми підтримуємо висновок Венеціанської комісії Ради Європи про те, що легітимна конституційна реформа в Україні має бути здійснена парламентом за активної участі опозиції і громадянського суспільства і, головне, згідно з Конституцією", - підкреслили у "Нашій Україні".
У заяві озвучено вимогу про те, щоб Конституційна асамблея була майданчиком і використовується лише для підготовки проекту Конституції, а конституційна нормотворчість не порушувала чинні конституційні норми.
"Зміни до Конституції повинні відображати інтереси не влади, а всього українського суспільства. Тому ми наполягаємо, щоб у складі та керівництві Конституційної асамблеї були рівною мірою представлені представники влади і опозиційних сил, державних і недержавних установ, бізнесу, профспілок, наукового та громадського сектору", - додали у партії.
Нагадаємо, наприкінці лютого цього року президент України Віктор Янукович підтримав ініціативу першого президента Леоніда Кравчука про створення Конституційної асамблеї для підготовки змін до Конституції.
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК