Партію Шарія фінансує всеукраїнська мережа автозаправних станцій БРСМ-Нафта, яка «проганяє» гроші через громадські організації.
Як говориться в розслідуванні Bihus.info, про це свідчать внутрішні чати партії, які виявилися в розпорядженні журналістів проєкту.
Так, за даними авторів розслідування, гроші шаріївцям видає Анджела Ларкіна, керівник низки підприємств, за якими стоїть бренд БРСМ-Нафти.
Згідно з оприлюдненим листуванням, співробітників партії навіть зобов'язують користуватися бензином саме БРСМ-Нафти, хоча вони не хочуть цього робити через погану якість палива.
Як відзначають журналісти, саме Ларкіна стверджує всі витрати партії. Вона або відправляє в офіси готівку, або вирішує, яким іншим способом передати гроші в ту чи іншу регіональне представництво партії.
Анджела Ларкіна у відповідь на прохання редакції прокоментувати зазначену інформацію, сказала, що не розуміє, про що мова.
Своєю чергою Іван Мамчур, шостий номер у списку партії на виборах 2019 року, через банківську карту якого, за даними журналістів, також виключалися гроші для партії, відмовився спілкуватися з журналістами на цю тему.
Засновником БРСМ-Нафта є український підприємець Андрій Біба.
Нагадаємо, раніше лідер партії, так званий журналіст, який переховується за кордоном, Анатолій Шарій відреагував на розслідування «Слідства.Інфо» про належну йому дорогий віллі в Іспанії у традиційній манері: заявивши про те, що в Офісі президента України нібито «готували його вбивство».
Анатолій Шарій був оголошений в розшук у лютому 2012 року за підозрою в свідомо неправдивому повідомленні про злочин (ч. 2 ст. 383 Кримінального кодексу). У квітні 2020 року Шарія зняли з розшуку. Причину таких дій у МВС не пояснили.
За даними слідства, в ніч на 12 липня 2011 року Анатолій Шарій обстріляв свій автомобіль, інсценувавши замах.
Того ж року щодо Шарія було відкрито ще одну кримінальну справу: йому інкримінували хуліганство за стрілянину з травматичного пістолета в київському "Макдональдсі".
За даними СБУ, 24 січня 2012 Шарій нелегально виїхав до Росії, 22 липня того ж року Нідерланди поінформували Україну, що блогеру надано статус біженця, і його видача українським правоохоронцям неможлива. Українські суди і правоохоронні органи неодноразово отримували офіційні підтвердження, що Шарій проживає в Нідерландах і Литві.
У 2019 році «Партія Шарія» брала участь у виборах до Верховної Ради, але не подолала прохідний бар'єр. Реєстрація ЦВК партії одіозного проросійського блогера спровокувала масові протести в Києві.
Згодом Шарія зняли з виборів на підставі того, що він не проживав в Україні протягом останніх п'яти років.