Парламентська більшість вимагає від опозиції легітимізувати закон про вибори

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Парламентська більшість готова врахувати 80% пропозицій опозиції до виборчого законопроекту, якщо фракції НУНС і «БЮТ-Батьківщина» будуть голосувати за нього.

Про це заявив в інтерв'ю журналістам лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Нагадаємо, що на компромісі з опозицією наполягає Венеціанська комісія, а також інші міжнародні організації. Питання легітимності парламентських виборів, які повинні відбутися у жовтні 2012 року, у відносинах України із Заходом зараз, можливо, навіть більш важливе, ніж доля Юлії Тимошенко.

Як нагадав О.Єфремов, опозиція внесла свої пропозиції до законопроекту про вибори народних депутатів. «За 80% даних пропозицій ми готові проголосувати відразу, ми їх теж підтримуємо», - сказав О.Єфремов.

У той же час він додав, що є кілька явно політичних пропозицій, які потребують голосування у сесійній залі.

За його словами, неприйнятною є пропозиція про те, що 150 народних депутатів повинні обиратися за мажоритарною системою, а 300 - за партійними списками. «Така система ніким не підтримується і це збиткова система виборів», - підкреслив О.Єфремов.

Між тим він додав, що, зокрема, фракція ПР готова підтримати пропозицію про участь блоків у виборах. У той же час ця підтримка буде лише в тому випадку, якщо опозиційні фракції будуть голосувати за законопроект, сказав О.Єфремов.

За його словами, в іншому випадку фракція ПР буде домовлятися з тими фракціями в парламенті, які виступають проти участі блоків у виборах, щоб вони підтримали законопроект.

О.Єфремов також підкреслив, що можливі і домовленості про прохідний бар'єр у бік його зменшення. О.Єфремов підкреслює, що опозиція повинна чітко визначитися, чи готова вона до серйозних перемовин і до того, щоб брати участь у голосуванні.

При цьому підкреслив: «Ми працюємо над тим, щоб якомога більша кількість депутатів у парламенті проголосувала за даний законопроект. Я буду дуже щасливий, якщо за даний законопроект проголосує десь близько 300 депутатів - це буде свідчити, що є абсолютна конституційна більшість у парламенті, яка підтримує цей законопроект. І говорити надалі про те, що він дає якісь лазівки нечесному проведенню виборів, буде нерозумно».


Як повідомлялося, два тижні тому Верховна Рада створила тимчасову спеціальну комісію з доопрацювання закону про вибори народних депутатів.

Раніше ZN.UA опублікувало підписані керівниками опозиційних фракцій НУ-НС і «БЮТ-Батьківщина» вимоги, які має бути враховано в новому узгодженому законопроекті про вибори народних депутатів. Серед основних політичних вимог - вибори 150 депутатів за мажоритаркою, допуск до участі у виборах політичних блоків і зниження бар'єру до 1%.

Однак основними для опозиції все ж є технічні норми, які дозволять знизити можливості для фальсифікацій результатів парламентських виборів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі