У комітеті Верховної Ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності висловили зауваження до подання президента Володимира Зеленського про звільнення Юрія Луценка з посади генерального прокурора. Як заявив голова комітету Андрій Кожемякін, у поданні Зеленського не наведені законні підстави для звільнення генерального прокурора, а також висновки Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
"Генпрокурор звільняється з посади за згодою ВР у зв'язку з поданням заяви про звільнення, яку він не подав. По-друге, на підставі подання кваліфікаційної комісії прокурорів або Вищої ради правосуддя. Висновків КДКП також немає", - цитує Кожем'якіна "РБК-Україна".
За його словами, у поданні також не вказано доповідача з цього питання на комітеті. Тому комітет не підтримає подання про звільнення Луценка з посади.
"Підкомітет сьогодні розглядав подання і він проти розглядати це подання на засіданні комітету. 90% членів комітету не будуть голосувати за подання. Якщо я його завтра поставлю (на голосування комтету), депутати не прийдуть і кворуму не буде", - додав депутат.
Голова комітету також звернувся до представника президента Руслана Стефанчука з проханням вирішити це питання.
"Або ВР може самостійно розглянути це питання без розгляду комітету", - додав він.
Нагадаємо, що 20 травня, виступаючи в парламенті після прийняття присяги, президент Володимир Зеленський закликав депутатів звільнити голову СБУ Василя Грицака, генпрокурора Юрія Луценка і міністра оборони Степана Полторака. Перед цим Зеленський заявляв, що має намір провести кадрові перестановки, а "Луценко - це стара команда".
Сам генпрокурор казав, що не має наміру йти у відставку до проведення парламентських виборів.
11 червня Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду подання щодо надання згоди на звільнення Юрія Луценка.
Також президент повторно вніс до Ради подання на звільнення Клімкіна, а також запропонував призначити міністром закордонних справ Вадима Пристайка.