Повторні парламентські вибори, що відбулися 17 червня в Греції, дали надію на сформування уряду і на те, що країна залишиться в єврозоні. Більшість виборців проголосувало за партії, які не тільки хочуть, щоб країна залишилася в єврозоні, але й готові на компроміс з кредиторами з Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.
Згідно з остаточними результатами голосування, консервативна партія "Нова демократія" отримала 29,65% голосів і 129 місць у парламенті. Ліворадикальний блок СІРІЗА отримав 26,9% голосів і 71 місце в парламенті. Лівоцентристська партія ПАСОК отримала 12,28% і 33 місця в парламенті, "Незалежні греки" - 7,51% і 20 місць, "Золота зоря" - 6,92% і 18 місць, "Демократичні ліві" - 6,25% і 17 місць, Комуністична партія Греції - 4,5% і 12 місць.
Лідер партії, що перемогла, "Нова демократія" Антоніс Самарас уже запевнив, що уряд, сформований за участю його партії буде дотримуватися домовленостей з іноземними кредиторами.
Між тим, лідер ліворадикальної коаліції СІРІЗА Алексіс Ціпрас виступив із заявою, що блок не братиме участі у правлячій коаліції, а зосередиться на опозиційній діяльності у парламенті. Ціпрас, нагадаємо, вважає угоди з міжнародними кредиторами нелегітимними.
Лідер лівоцентристської партії ПАСОК Евангелос Венізелос закликав до якомога швидшого створення коаліційного уряду Греції. "Новий уряд потрібен Греції вже завтра", - зазначив Венізелос.
На його думку, в коаліційний уряд мають увійти не лише члени «Нової демократії» та ПАСОК, але також і представники ліворадикального блоку СІРІЗА і "Демократичні ліві".
У разі, якщо партії не зможуть домовитися про формування уряду, може повторитися ситуація після виборів 6 травня, коли перемовини зайшли в глухий кут, і були призначені нові вибори. ! Zn
Читайте також:
У Греції правляча коаліція втратила більшість у парламенті
Єврокомісія визначила шляхи для відновлення зростання економіки Греції
Прем’єр-міністр Греції подав у відставку
Греції виділять 4,2 млрд євро допомоги, виплату ще 1 млрд євро відклали до червня