Фракції Верховної Ради продовжують консультації щодо призначення нового голови Національного банку України, повідомив спікер парламенту Андрій Парубій.
"Відразу після узгодження позицій, коли я буду бачити, що в залі є 226 голосів. Вийти на розгляд питання, не маючи голосів позицій фракцій, не маючи позитивного рішення – це фактично дати негативний результат, непотрібну дискусію, яка буде безрезультативною", - сказав спікер на брифінгу в Києві.
За його словами, дискусії щодо кандидатури на посаду голови Нацбанку тривають. "Я сподіваюся, що до четверга вони будуть завершені, і я розраховую і сподіваюся, що в четвер ми зможемо дійти хоча б до частини тих кадрових питань, які стоять на порядку денному", - зазначив Парубій.
У той же час, відповідаючи на питання про те, може чи голосування за уповноваженого Верховної Ради з прав людини відбутися в один день із призначенням голови НБУ, спікер допустив такий варіант.
"Кадрові питання характерні тим, що вони дуже взаємопов'язані між собою, і дуже часто, коли йде політична дискусія, узгоджується цілий блок кадрових питань. І в цей блок входить і Рахункова палата, уповноважений з прав людини, і Національний банк. І мені здається, це було б правильно, якби ми в один день змогли всі кадрові питання поставити до порядку денного і розглянути. Для цього потрібна політична воля фракцій, принаймні, більшості", - пояснив Парубій.
Раніше спікер парламенту Андрій Парубій повідомив про те, що кадрові питання можуть з'явитися на цьому тижні в четвер. "У четвер можуть у нас з'явитися кадрові питання. Враховуючи це, у проекті порядок денний на четвер не дуже перевантажений законопроектами, щоб ми мали час для вирішення кадрових питань та питання зняття недоторканності", - сказав він на засіданні погоджувальної ради.
Питання відставки глави НБУ Валерії Гонтаревої і призначення на цей пост Якова Смолія повинні були розглядати 1 березня. Джерело DT.UA у керівництві коаліції повідомило про те, що призначення Смолія на посаду голови НБУ перенесли через недовіру щодо голосування за омбудсмена. За його словами, на сьогоднішній день існує домовленість, що голосування пройде в наступній послідовності: спочатку затвердження Людмили Денисової, рекомендованої "Народним фронтом" на посаду уповноваженого з прав людини, потім затвердження кандидатури Якова Смолія на посаду глави НБУ, і третім пунктом – призначення членів ЦВК.