Законопроектом, зокрема, пропонується закріпити на законодавчому рівні положення про те, що членство України в НАТО є пріоритетом державної зовнішньої політики.
"Ми пропонуємо звернути увагу на досвід Грузії, де спекуляції на цю тему в 2008 році були припинені раз і назавжди – проведенням референдуму, під час якого 77% громадян висловилися за необхідність членства в Альянсі. Ми впевнені, що так само має вчинити Україна – спочатку референдум, а потім відповідні законодавчі ініціативи у виконання волі народу", – заявив народний депутат.
За словами Хомутинніка, прийняття законопроекту №6470 зовсім не гарантує поліпшення ставлення до України з боку НАТО.
"У питанні про НАТО досвід Грузії показує, що НАТО не готове до повноцінного співробітництва з країнами, чия територіальна цілісність порушена. Тому до моменту завершення АТО Україні не варто розраховувати на зближення з Альянсом", - стверджує колишній член Партії регіонів Віталій Хомутинник.
За його словами, всередині України, як і раніше немає єдності по відношенню до членства в НАТО. "Це одна з тем, які провокують розкол у суспільстві, відволікають владу від проведення соціальних і економічних реформ", - додав він.
За даними опитування Центру Разумкова і фонду "Демократичні ініціативи", у референдумі з питання вступу в НАТО взяли б участь 62% українців і 72% з них проголосували б за приєднання до альянсу.