Верховна Рада України 5 червня 259 голосами прийняла закон "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", який встановлює гарантії держави щодо виконання власних рішень та виконавчих документів, визначених законом "Про виконавче провадження".
Закон встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених законом "Про виконавче провадження", та особливості їхнього виконання.
Згідно з документом, держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання здійснити певні дії щодо майна, боржником за якими є: державний орган; державні підприємство, установа, організація; юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється у відповідності до законодавства.
Дія цього закону не поширюється на рішення суду, стягувачем за яким є державний орган, державне підприємство, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа, організація, які належать до комунальної власності.
Варто зазначити, що Рада прийняла законопроект про державні гарантії виконання рішень судів без заключних положень, через які афганці та чорнобильці штурмували парламент у вересні минулого року.
Від цих положень залишилися лише дві дати: набуття чинності з 1 січня 2013 року і доручення Кабміну підготувати супровідні нормативні акти до 1 січня 2014 року. В іншому, як охарактеризував проект перший віце-спікер Адам Мартинюк, мова йде про те, що рішення судів повинні виконуватися.
"Хочу, щоб почули нас виборці: в першому розділі закону, який ми голосуємо, він називається "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", тобто, якщо ми приймемо цей закон, то у черговий раз підтвердимо конституційну норму, що держава бере на себе зобов'язання обов'язково виконувати рішення суддів", - зазначив він.
"Щоб не було, як то кажуть, зловживань і звинувачень, які проголосували і забрали пільги. Ми другого розділу не торкаємося", - уточнив перший віце-спікер.
"Прийняти в другому читанні і в цілому як закон, лише редакцію першого розділу та другого розділу, що він набуває чинності з 1 січня 2013 року, і Кабміну розробити відповідні законодавчі акти до 2014 року. У цій редакції прошу голосувати", - оголосив Мартинюк. !zn
Читайте також:
У Донецьку чорнобильці вирішили продовжити акції протесту
Азаров наполягає на переговорах з чорнобильцями, на які сам не приходить
Янукович кличе чорнобильців за стіл переговорів, але сам прийти не обіцяє
Чорнобильці відмовляться від нагород Януковича