Парламент дав добро на вступ України до Енергетичного співтовариства
14 сiчня, 2011, 12:27
Поділитися
Верховна Рада ратифікувала протокол про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, що має сприяти залученню західних інвестицій у модернізацію української ГТС. За відповідний документ N0198 проголосував 371 народний депутат.Верховна Рада ратифікувала протокол про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, що має сприяти залученню західних інвестицій у модернізацію української ГТС. За відповідний документ N0198 проголосував 371 народний депутат.Подаючи документ, перший заступник голови комітету Верховної Ради з іноземних справ Тарас Чорновіл пояснив, що одна з цілей Енергетичного співтовариства - сприяння залученню інвестицій в енергетичну галузь країн-учасниць договору.
Він також зазначив, що зауваження експертного управління Верховної Ради до проекту документа стосувалися того, що не визначена чітка сума внеску України. Чорновіл зазначив, що ця сума може бути визначена тільки в наступному році. Втім, за його словами, вона невелика і складає від 0,1 до 0,7%, що дорівнює кільком тисячам євро.
Передбачається, що впровадження норм європейського енергетичного законодавства буде сприяти розширенню доступу українських експортерів до енергетичних ринків країн Європи, дасть можливість прямого виходу на кінцевих споживачів, дозволить уникнути посередницьких послуг, створить ринкові умови в енергетичному секторі економіки, які будуть сприяти залученню інвестицій для розширенню можливостей і вдосконаленню існуючої енергетичної інфраструктури, сприятиме подальшому розвитку та інтеграції українських енергетичних мереж до європейської системи.
Зазначений законопроект президент України Віктор Янукович 19 листопада вніс на розгляд Верховної Ради.
Нагадаємо, 24 вересня Україна приєдналася до Енергетичної спільноти. У Скоп'є (Республіка Македонія) відбулося підписання Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного співтовариства. Зараз до цієї організації входять країни ЄС, 7 балканських держав і Молдова. У нинішньому році головує Македонія.