Парламентська асамблея Ради Європи одноголосно ухвалила рішення про виключення Росії через «несумісність її поведінки з принципами організації», а також підтримала поправку про офіційне визнання Придністров’я зоною російської окупації. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Крім цього, ПАРЄ закликала усі держави «розглянути можливість збільшення їхньої допомоги Україні в її зусиллях з посилення захисту своєї території, включаючи повітряний простір, щоб зменшити людські втрати та трагічні гуманітарні наслідки загарбницької війни з боку Росії».
Європейська правда також повідомляє, що Парламентська асамблея просить пришвидшити розгляд позовів проти РФ в Європейському суді з прав людини, зважаючи на те, що Росія формально залишиться учасником організації до кінця 2022 року.
Тим не менш, ПАРЄ планує продовжувати підтримувати інституції, які протидіють диктатурі Путіна. У рішенні організація закликала «підтримувати та взаємодіяти з правозахисниками, демократичними силами, вільними ЗМІ та незалежним громадянським суспільством у Росії».
Також Парламентська асамблея запропонувала «посилити підтримку держав Ради Європи, які прийняли велику кількість українських біженців».
Напередодні розгляду документу Росія вручила лист про вихід із Ради Європи генеральному секретареві Ради Європи.
Згодом Парламентська асамблея Ради Європи відреагувала на рішення РФ. Там запевнили, що Росія не уникне відповідальності за тяжкі злочини шляхом виходу з міжнародних організацій та угод.