Співдоповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи Ренате Вольвенд у середу, 6 жовтня, в інтерв'ю Німецькій хвилі заявила, що резолюція ПАРЄ щодо України недостатньо жорстка.Співдоповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи Ренате Вольвенд у середу, 6 жовтня, в інтерв'ю Німецькій хвилі заявила, що резолюція ПАРЄ щодо України недостатньо жорстка.Вольвенд здивувалася, що в Україні звіт вважають жорстким. За її словами, колеги-однопартійці навпаки вважають його занадто м'яким. «Є настільки багато скарг, особливо стосовно свободи слова та медіа. Є й побоювання з приводу того, чи буде Україна виконувати взяті на себе зобов'язання, які були підтверджені паном президентом Януковичем під час його виступу в ПАРЄ у квітні і які повинні бути виконані до початку головування України в ПАРЄ у травні 2011 року», - сказала Вольвенд.
Вона також підкреслила, що «в Україні зараз все контролюється. Немає відчуття свободи, коли можна вільно критикувати, якщо щось тобі не подобається, оскільки за рогом вже за тобою хтось стежить. Все перевіряється і реєструється. І людям просто обмежують їхні свободи».
«З особистого досвіду скажу, що керівництво України відкрите до критики, але лише тоді, коли з ними про це говориш. Тобто чиновники уважно тебе слухають, нібито все сприймають і навіть погоджуються з деякими пунктами, обіцяючи щось змінити. Але як тільки їдемо - про все це забувають», - сказала вона.
«Як доводить щоденна практика - дії нівелюють всі гарні наміри», - констатувала Вольвенд.
Нагадаємо, 5 жовтня ПАРЄ підтримала резолюцію щодо України. За проголосувало 102 депутата з 109, 1 - проти, 6 - утрималися. У документі вітаються перші кроки нової української влади, проте висловлюються застереження щодо небезпеки монополізації влади.
В українському МЗС уже заявили, що окремі зауваження щодо недоліків у функціонуванні демократичних інститутів та рекомендації щодо шляхів їх усунення, які включено до тексту резолюції, допоможуть президентові, уряду і правлячій коаліції ефективніше розробляти і реалізовувати політику, націлену на досягнення високих європейських стандартів.
Лідер блоку свого імені Юлія Тимошенко вважає резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи щодо ситуації в Україні дуже жорсткою.
4 жовтня, Президент ПАРЄ Мевлут Чавушоглу заявив, що не вважає, ніби в Україні йде монополізація влади якоюсь однією політичною силою.
4 жовтня у ЗМІ з'явилася інформація, що ПАРЄ може прийняти одну із найжорсткіших резолюцій щодо функціонування в Україні демократичних інститутів.