Пан Шмигаль і його Кабмін несуть конституційну відповідальність за ситуацію в країні. Прем'єр взагалі пам'ятає про це? - Гройсман

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Пан Шмигаль і його Кабмін несуть конституційну відповідальність за ситуацію в країні. Прем'єр взагалі пам'ятає про це? - Гройсман Гройсман вказав на небезпеку протистояння президента і прем'єра
За слабкого прем'єрі - країна стає заручником не завжди компетентного президента. Так як правильно вибудувати захист від «дурня»?

Відповідальність за соціально-економічну ситуацію в Україні несе уряд і особисто прем'єр-міністр Денис Шмигаль, хоча суспільство і покладає її на президента Володимира Зеленського, вважає колишній очільник Кабміну Володимира Гройсман.

«Сьогодні всі говорять про Зеленського, але, дозвольте, є уряд і є прем'єр-міністр. Пан Шмигаль і його Кабмін несуть конституційну відповідальність за соціально-економічну ситуацію в країні. Прем'єр взагалі пам'ятає про це?», - заявив Гройсман в інтерв'ю ZN.UA.

Порівнюючи стиль управління п'ятого і шостого президентів України, експрем'єр констатував, що Петро Поршенко «не займався економікою країни взагалі, а зосередився на обороні, зовнішній політиці та «низці питань, які його цікавили». Гройсман також вказав на деструктивні наслідки протистояння президентів і прем'єрів, що мали місце в Україні.

«На жаль, ряд питань, які цікавили Петра Олексійовича, був дуже широкий. Але давайте підемо від прізвищ. У нас будь-який президент має непереборне бажання зайти на територію прем'єра. У той час як їх повноваження і зони відповідальності повинні бути чітко розмежовані. І якщо прем'єр чинить спротив, то йому починають банально робити капості - ставити своїх людей, блокувати через них рішення, вимикати механізм роботи парламенту. Все, це не вже робота, це - катастрофа. Всі сили і енергія йдуть на протистояння», - зазначив колишній прем'єр-міністр.

На думку Гройсмана, щоб мінімізувати ризики розбалансування системи держуправління. Необхідно суворо дотримуватися Конституції і довести до логічного завершення реформу децентралізації.

«Розумнішати, читаючи чинної Конституції. Плюс довести до кінця децентралізацію, щоб правильно знову-таки налаштувати не систему чийогось правління, а управління державою. При цьому жоден голова обласної чи районної адміністрації (в майбутньому префект) не може бути політичною фігурою і підкорятися президенту. Це кар'єрний держслужбовець, який координує діяльність територіальних органів виконавчої влади та контролює акти радий на предмет національної безпеки, територіальної цілісності і оборони. Крапка», - озвучив свій рецепт експрем'єр.

Детальніше про повернення Володимира Гройсмана у велику політику, його оцінках чинної влади і перспективи знову очолити Кабінет міністрів читайте в інтерв'ю Володимира Гройсмана Інні Ведерниковій у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі