Палива Україні вистачить на весь майбутній опалювальний сезон - Міненергетики

Поділитися
Палива Україні вистачить на весь майбутній опалювальний сезон - Міненергетики © cit.ua
Зараз в країні в плановому режимі проводяться необхідні ремонтні роботи енергообладнання та робляться остаточні заходи для підготовки до отопсезону.

В понеділок 27 липня стало відомо, що Україна повністю забезпечена необхідним паливом на опалювальний сезон 2020/2021 років.

Про це заявила т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець на брифінгу у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"На сьогодні ми повністю забезпечені паливним ресурсом до початку опалювального сезону, як вугіллям, так і газом", – сказала Буславец.

Т.в.о. міністра енергетики запевнила, що в плановому режимі проводяться всі ремонтні програми наявного енергоустаткування та вживаються необхідні заходи для підготовки до початку опалювального сезону, в тому числі ті, що попереджують можливі проблеми.

Україна має стабільно високі запаси палива на ТЕС й ТЕЦ: вугілля більше в 1,9 рази проти показника минулого року, мазуту – у 1,4 рази, заявляють в міненергетики.

Запасів природного газу більш ніж достатньо, за словами Буславець. Згідно з прийнятим урядом планом заходів передбачено наявність газу в газосховищах в обсязі не менш ніж 17 млрд. куб. м.

Раніше повідомлялося, що транзит російського природного через територію країни складе 52-55 млрд куб. м з заброньованих 65 млрд куб. м, що пов'язано з запуском "Турецького потоку".

Незважаючи на зниження обсягів транзиту газу, "Газпром" зобов'язаний сплатити ціну за весь обсяг заброньованих транзитних потужностей,  які становлять 178 млн куб. на добу, проте за фактом за підсумками січня-червня використані на 78%.

Нагадаємо, в липні оптова ціна на природний газ для населення та інших захищених споживачів, яким "Нафтогаз" постачає паливо, зросла на 7% порівняно з ціною попереднього місяця - до 2,3 грн за кубометр (без ПДВ і витрат на транспортування).

У цілому з початку року ціна ПСО знизилася на 51% порівняно з аналогічним періодом минулого року падіння вартості газу досягло 53%.

Наголошується, що ціни в головних європейських хабах в останню декаду червня і на початку липня почали зростати, досягнувши максимального значення з середини травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі