Озвучування "червоних ліній" на нормандському саміті є плюсом Зеленського – оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Озвучування Зеленському вдалося заспокоїти українське суспільство © Адміністрація президента України
Зеленський при скупченні міжнародної преси позначив межі, за які ніколи не зайде. Для його опонентів як в Парижі, так і в Києві це виявилося несподіванкою.

Президент України Володимир Зеленський за підсумками нормандського саміту може записати у свій актив озвучування перед президентами Росії і Франції, канцлером Німеччини та представниками міжнародної преси так званих "червоних ліній" – кордонів, яких Україна ніколи не перетне у переговорному процесі з Росією, пише оглядач відділу міжнародної політики DT.UA Тетяна Силіна.

Авторка нагадує, що аж до самого саміту жодної чіткої інформації щодо "червоних ліній" з ОПУ не надходило, що неабияк дратувало певну частину українського суспільства. Проте саміт швидко розставив все на свої місця.

"Нагадаємо, що В.Зеленський чітко артикулював принципи, яких він "ніколи не порушить як президент України" і з якими "ніколи не погодиться український народ":

- федералізація України неможлива, це унітарна держава;

- ніхто не може будь-яким чином впливати на вектор руху й розвитку України, "вектор зовнішньополітичного розвитку визначають виключно громадяни України";

- компроміс щодо врегулювання ситуації на Сході України за рахунок того, що Україна поступиться територіями, - неможливий: "і Донбас, і Крим - це Україна";

- згоди на проведення місцевих виборів в ОРДЛО без виведення російських військ не буде "за жодних умов", вибори мають проводитися виключно відповідно до українського законодавства та стандартів ОБСЄ", – перераховує авторка.

У результаті, за її словами, українське суспільство зітхнуло з полегшенням, а колишній президент Порошенко втратив звання "патріота номер один", що для нього дуже погано в світлі наближення валу відкритих проти нього кримінальних проваджень.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Силиной "Нормандський айсберг" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі