Оточення Януковича продовжує заробляти на вертолітному майданчику в Києві – ЗМІ

Відео
Поділитися
Оточення Януковича продовжує заробляти на вертолітному майданчику в Києві – ЗМІ Пов'язані з оточенням Януковича люди все ще контролюють вертолітний майданчик у Києві © ABCnews
Будівля майданчика досі знаходиться у власності приватної фірми "Амадеус Ко".

"Вертолітний майданчик" колишнього президента Віктора Януковича продовжує контролювати його оточення, незважаючи на заяву нинішнього глави України Петра Порошенка про те, що об'єкт нібито вже перебуває у державній власності, йдеться у розслідуванні програми "Схеми".

Повідомляється, що за даними реєстру прав на нерухоме майно, будівля майданчика досі знаходиться у власності приватної фірми "Амадеус Ко". Споруда під арештом з 2015 року - тобто, з тих пір власник не мав можливості його продати, але міг ним користуватися.

Приватна фірма "Амадеус Ко" досі продовжує керувати об'єктом. Із власних джерел у фіскальній службі журналісти дізналися, що близько мільйона гривень на місяць "Амадеус Ко" платить компанія "Анте Медіа" - власник розташованого у "Парковому" дата-центру. Ще близько 400 тисяч гривень на місяць платить ресторан СНІ, також розташований у "Парковому".

Згідно з офіційним реєстром, у компанії "Амадеус Ко" є два офіційних власники: киянин Олександр Хом'як, який знаходиться в розшуку, і британська компанія Fineroad Business LLP. За нею стоять дві офшорні компанії з острова Невіс.

За документами, з кінця 2016-го особою, контролюючою британську компанію, є 31-річний чоловік по імені Яшар Ходжаєв. Він зареєстрований у Єнакієвому, рідному місті Віктора Януковича.

Наголошується, що деякий час після Евромайдану на Ходжаєва був записаний офісний центр в Києві, який належав до сфери впливу компанії "Танталіт" (на цю фірму була оформлена резиденція "Межигір'я").

Крім того, за інформацією "Української правди", у 2015-му в рамках справи щодо кредитування регіональних залізниць "Всеукраїнським банком розвитку" у сина Януковича був арештований ряд рахунків у цьому банку. І в грудні 2016-го Печерський суд ухвалив рішення про зняття арешту з частини рахунків. Їх формальні власники - колишні працівники банку Януковича - пояснили походження великих сум на своїх рахунках тим, що всі вони зайняли їх у Ходжаєва.

У серпні 2017-го Апеляційний суд в рамках розслідування київської прокуратури заборонив "Амадеус Ко" не тільки відчужувати, але і користуватися і розпоряджатися майном комплексу. Право "оперативного управління для організації охорони, відповідального зберігання, проведення поточних ремонтів, обслуговування та підтримання майна в належному стані" суд передав державному підприємству "Фінансування інфраструктурних проектів".

Але, як відзначають журналісти, за майже три місяці після винесення рішення суду держпідприємство так і не почало управляти майном "Амадеус Ко" і приватна компанія досі керує "вертолітним майданчиком".

"У нас є обов'язки, які у нас зафіксовані договорами оренди, які були підписані ще до рішення суду. Тому ми продовжуємо виконувати наші зобов'язання перед нашими орендарями, які були закріплені рішенням суду. Ми зараз не підписуємо нових договорів з тих пір, як ми отримали останнє рішення суду", - зазначив директор "Амадеус Ко" Антон Озадовський.

Повідомляється, що державне підприємство досі не має туди доступу. За словами керівника ДП "Фінансування інфраструктурних проектів" Руслана Сіробаби, підприємство вже двічі зверталося до прокуратури з проханням забезпечити доступ до об'єкта.

У жовтні представники "Національного корпусу", "Правого сектору" і "Свободи" захопили будівлю вертолітного майданчика з вимогою націоналізувати її. Тоді Порошенко розкритикував ці дії і заявив про те, що майданчик нібито вже перебуває у державній власності. У своєму розслідуванні журналісти програми "Схеми" це спростовують.

Читайте також: Побудований на бюджетні гроші вертолітний майданчик у Каневі для Євро-2012 оголосили приватним

Будівництво вертолітного майданчика для Януковича почалося в жовтні 2010 року. Замовником будівництва виступило ТОВ "Амадеус Ко", генеральним проектувальником – спільне українсько-французьке підприємство "Основа-Солсіф". Загальний розмір вертодрому - 115 на 50,45 м, де розташувалися два майданчики для прийому вертольотів. Вертодрому, який входить у перелік об'єктів інженерної і транспортної інфраструктури в районі Паркової дороги в Києві, був присвоєний клас Н-3. Він розрахований на прийом важких вертольотів вагою до 13 тонн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі