Офіс Президента України підготував тільки поправки до вже ухваленого закону про так званий "особливий статус" окремих районів окупованого Донбасу, а не новий законопроєкт.
Про це в ефірі "Донбас.Реалії" заявив представник окремих районів Донецької області у Тристоронній контактної групи в Мінську Сергій Гармаш, коментуючи заяву керівника Офісу президента Андрія Єрмака, який в інтерв'ю 16 червня заявив про підготовку нового законопроєкту про так званий особливий статус тимчасово окупованих Росією окремих районів Донецької та Луганської областей із запровадженою в нього "формулою Штайнмайера".
Гармаш зазначив, що главу ОПУ неправильно зрозуміли.
"Або журналісти, або голова Офісу президента неправильно висловився. Я думаю, що це непорозуміння. Минулого тижня на засіданні Тристоронньої контактної групи ми розглядали поправки до 10-ї статті чинного закону про особливий статус, у яких дійсно, першим пунктом йде імплементація "формули Штайнмайера", - заявив Гармаш.
Закон про особливий порядок місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях ухвалили у вересні 2014 року. Документ набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Верховна Рада продовжила дію документа 6 вересня 2017 року.
Стаття 10 документа передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
Проте особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вступить в силу тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".
Продовження дії закону було однією з домовленостей нормандського саміту, що відбувся в Парижі 9 грудня 2019 року за участю Володимира Зеленського, Ангели Меркель, Еммануеля Макрона і Володимира Путіна.
10 грудня депутати від "Слуги народу" зареєстрували законопроєкт про внесення змін у закон про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО. Одночасно проти продовження закону виступили депутати від "Голосу" і "Батьківщини".
Детальніше про особливості закону про деокупацію Донбасу читайте у статті Сергія Рахманіна "Особливий порядок законотворчості".