Основним викликом європейській безпеці сьогодні є політика Росії — МЗС Грузії

Поділитися
Зовнішньополітичне відомство Грузії відреагувало на заяву МЗС РФ про денонсацію результатів Бухарестського саміту 2008 року.

Міністерство закордонних справ Грузії назвало неприйнятною заяву МЗС РФ, згідно з якою Росія вважає за необхідне скасувати рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року про те, що Грузія та Україна стануть членами НАТО, йдеться у повідомленні на офіційному сайті МЗС Грузії.

Прийняте на Бухарестському саміті у квітні 2008 року рішення про те, що Грузія та Україна стануть членами НАТО у грузинському МЗС вважають “надзвичайно важливим політичним рішенням, що ґрунтується на консенсусі, що базується на фундаментальному принципі міжнародного права, згідно з яким усі держави мають суверенне право обирати свій власний. зовнішньополітичний курс”.

Грузинські дипломати наголошують, що членство в НАТО — це суверенне рішення Грузії, яке ґрунтується на непохитній волі більшості грузинського населення. Ця мета також відображена у Конституції Грузії.

У повідомленні наголошується, що рішення, ухвалене на саміті в Бухаресті, повторювалося на всіх самітах НАТО після 2008 року, а в ухваленому в Брюсселі у 2021 році комюніке наголошується, що члени Альянсу вважають неприйнятним втручання будь-якої третьої сторони у визначення зовнішніх пріоритетів країн.

"З огляду на все вищезгадане, будь-яка заява третьої сторони про перегляд рішення Бухарестського саміту, що суперечить основним принципам і нормам міжнародного права, є неприйнятною для Міністерства закордонних справ", — підкреслили в грузинському МЗС і додали, що основним викликом європейської та євроатлантичної архітектури безпеки сьогодні є політика Російської Федерації, яка полягає в окупації та анексії територій сусідніх суверенних країн, нехтуванні основними принципами міжнародного права та невиконанні зобов'язань.

Нагадаємо, що 10 грудня МЗС Російської Федерації виступило з офіційною заявою до "колективного Заходу" про скасування рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року, в рамках якого було ухвалено рішення про перспективи України та Грузії у невизначеному майбутньому стати членами Альянсу.

У НАТО відреагували на вимогу РФ закрити двері Альянсу для України та Грузії заявою про неможливість компромісу щодо права кожної країни обирати свій шлях.

1 грудня президент Росії Владімір Путін заявив про плани розпочати переговори з НАТО щодо надання "юридичних гарантій" нерозширення Альянсу на схід.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі