Заступник генерального секретаря Альянсу Мірча Джоане провів телефонні переговори з двома членами так званого Асоційованого тріо — Грузією та Молдовою. Водночас Генсек НАТО Єнс Столтенберг провів переговори з віцепрем'єркою України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною. Про це обидва чиновники повідомили на своїх сторінках у Twitter.
Мірча Джоане зазначив, що з грузинською та молдовською сторонами відбувся конструктивний діалог про стан справ у Європі з обговоренням нарощування Росією військової могутності біля українських кордонів. Також Джоане наголосив, що НАТО підтримує право кожної країни вибирати свій власний шлях та власні заходи безпеки.
Good call with ?? FM @DZalkaliani to discuss #Russia 's military build-up in & around #Ukraine and European security, ahead of the #NRC on Jan 12. #Georgia is a valued #NATO partner and we support every nation's right до freely choose their own security arrangements. pic.twitter.com/C68InMzgsY
— Mircea Geoana (@Mircea_Geoana) January 10, 2022
Застосовується низка coordination calls with partners with very good discussion with ?? FM @nicupopescu про те, що питання безпеки в Європі та #Russia's build-up in & around #Ukraine. #NATO respects the right of every country to choose its own path. pic.twitter.com/W9SnaiIyYn
— Mircea Geoana (@Mircea_Geoana) January 10, 2022
Заступник Генерального секретаря НАТО наголосив на тому, що основні вимоги Російської Федерації категорично неприйнятні для Альянсу, оскільки порушують фундаментальні принципи, на яких він створювався, одна з яких — неприпустимість втручання третіх країн у безпекову політику інших незалежних держав.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на зустрічі з віцепрем'єркою Ольгою Стефанишиною висловив рішучу політичну та практичну підтримку з боку Альянсу, назвавши Україну близьким партнером блоку.
Timely meeting of #NATO - #Ukraine Commission with Deputy PM @StefanishynaO at start of an important week for European security. Allies expressed сильний політичний & практичний підтримка для нашого close partner Ukraine. pic.twitter.com/mQc4TiN3kk
— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) January 10, 2022
Минулого місяця Росія опублікувала своє бачення "гарантій безпеки", фактично вимагаючи всебічного переписування європейської системи безпеки у двох проектах договорів із США та НАТО. Кремль розраховує отримати поступки від США за допомогою шантажу.
Росія та США проведуть переговори щодо України в рамках платформи Стратегічного діалогу з безпеки.
Протягом 11-12 січня відбудуться двосторонні та багатосторонні переговори союзників щодо НАТО з Росією.
7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами.