Оригінали листів Лазаренка у справі ЄЕСУ не будуть розглядати
04 жовтня, 2012, 11:29
Поділитися
Суд відмовився вимагати оригінали листів екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка до уряду Росії від 1996 року по справі ЄЕСУ.
Київський апеляційний господарський суд відмовився вимагати оригінали листів колишнього прем'єра Павла Лазаренка до уряду Росії від 1996 року в рамках розгляду апеляції Кабінету міністрів з виплати Міністерству оборони РФ 3,1 млрд гривень боргів корпорації «Єдині енергетичні системи України».
Таке рішення на засіданні оголосив суддя Віктор Шапран.
Дані листи були раніше вилучені правоохоронними органами в рамках розслідування кримінальних справ
«Розглянувши клопотання про вимагання у позивача (Міноборони Росії і відповідача Кабміну України. - ред.) оригіналів листів Кабінету Міністрів України до уряду та Міноборони Російської Федерації від 1996 року, колегія визначила відмовити в задоволенні клопотання», - сказав суддя.
Суд обґрунтував відмову витребувати листи у Кабміну України заявою представника українського уряду в суді, який повідомив, що дані листи були раніше вилучені правоохоронними органами в рамках розслідування кримінальних справ.
При цьому суд зазначив, що в матеріалах справи є належним чином засвідчені копії листів.
Таким чином суд відхилив відповідне клопотання представника інтересів ЄЕСУ в суді Олександра Ковальчука, який наполягав на витребуванні оригіналів зазначених листів, оскільки, на його думку, їхні копії, які є в матеріалах справи, не завірені належним чином, тому не є належними доказами.
Окрім цього суд підкреслив, що представник ЄЕСУ не вказав, які обставини у справі можуть підтвердити оригінали цих листів.
При цьому клопотання про витребування низки інших документів суд або також відхилив, або переніс їхній розгляд на більш пізні стадії судового процесу.
Як повідомлялося, міністерство оборони РФ звернулося до Господарського суду Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд 239,45 млн грн у справі корпорації ЄЕСУ. Російська сторона вимагала залучити в якості відповідача, крім Кабміну України, Державну казначейську службу України. Корпорація ЄЕСУ в справі фігурувала в якості третьої особи.
Як стверджував позивач, борг нібито виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для потреб російського оборонного відомства.