Організація роботи щодо соцзахисту населення та захисту прав дітей в громадах забуксувала

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Станом на 1 лютого служби у справах дітей створені тільки в 821 громаді з 1470.

Більше половини з 1470 громад в Україні були утворені тільки в 2020 році, а отже - не мають досвіду вирішення багатьох питань, що відносяться до їх повноважень. Зокрема, у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей.

Що стосується адмінпослуг соціального характеру (прийом документів для надання субсидій, соціальних виплат, встановлення різного роду статусів і т.д.) - досить злагоджено працюють громади, де вже створені Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Всім іншим необхідно знайти або навчити фахівця і забезпечити їм умови праці, пише політолог Олександра Дем'яненко.

Документообіг проходить через програму «Соціальна громада» та передбачає електронну подачу документів від громадянина до районного управління соцзахисту через компетентного працівника органів місцевого самоврядування.

«За нашими даними, близько 30-40% громад по всій Україні на сьогоднішній день працюють за такою процедурою. Решта - в кращому випадку подали заявки на підключення до програми », - зазначає автор.

Про інші напрямки можна сказати, що закон про соціальні послуги частково їх уніфікував. Тому відбувається реорганізація і створення Центрів надання соціальних послуг (по суті - об'єднаних терцентрів та центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді).

«Але ж і з цим в громадах не все так добре, як хотілося б. Наприклад,   за даними Мінсоцполітики, станом на 1 лютого 2021 роки служби у справах дітей утворені тільки в 821 громаді. Нагадаємо: громад в Україні - 1470 », - додає Дем'яненко.

Досить показовим є факт, що, за інформацією Мінсоцполітики, в 2020 році було передбачено державне фінансування на підтримку розвитку п'яти соціальних послуг в громадах. Для цього треба було мати фахівця з соціальної роботи в громаді та співпрацювати з громадськими організаціями. Але заявку на участь в конкурсі подали тільки п'ять територіальних громад з усієї України.

Тобто мова йде все ж про значні труднощі в організації роботи щодо соціального захисту населення та захисту прав дітей в громадах.

Відсутність єдиного центру реформи, головотяпство Мінсоцполітики та новостворених громад зробили багато соціальних послуг недоступними для тих українців, які найбільше потребують їх. Детальніше читайте в статті Олександри Дем'яненко « Як децентралізація вдарила по людях » в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі