Підконтрольні Росії представники ОРДЛО продовжують блокувати вирішення питань мирного врегулювання ситуації в Донбасі.
Про це заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук в коментарі телеканалу "Дім".
"Ми отримали інформацію, що загонам" народної міліції "ДНР" дано дозвіл придушувати вогневі точки і стріляти на випередження. Я це питання офіційно поставив на засіданні ТКГ. Запитав, чи не є це початком нівелювання, скасування прийнятого 22 липня минулого року документа про загальну "тиші"? На це питання я відповіді не отримав", - сказав Кравчук.
За його словами, представники Росії та підконтрольних їй терористів з ОРДЛО намагалися пояснити, що відбувається тим, що "це, мовляв, відповідь на якісь зовнішні чинники". При цьому не уточнили, що малося на увазі під "зовнішніми факторами".
Кравчук вважає, що представники ОРДЛО в переговорному процесі шукають причини для того, щоб, по-перше, скасувати незручні або невигідні для них рішення.
"По-друге, заблокувати будь-які кроки, які поступово могли б привести до миру на Донбасі. Те, що блокуються контрольно-пропускні пункти, що блокується обмін утримуваними особами, блокуються багато гуманітарних, екологічних проблем. Таких проблем багато, а вони стосуються життя людей - їх здоров'я, пенсій, взагалі відносин з родичами. Все це блокується", - перерахував він.
Леонід Кравчук також повідомив, що найближче засідання Тристоронньої контактної групи, згідно з планом, відбудеться 17 березня.
Нагадаємо, напередодні пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».
Українська делегація в Тристоронній контактній групі заявила, що вбачає в подібній заяві загрозу одностороннього виходу РФ з режиму припинення вогню і зриву Мінських домовленостей.
З 00:01 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
За час перемир'я в зоні ООС загинули 20 українських військових, понад 60 бійців було поранено.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.