Орбан заявив, що зустрівся з Трампом і Маском у США

Поділитися
Орбан заявив, що зустрівся з Трампом і Маском у США © EPA/JIM LO SCALZO
Угорський лідер є одним із найвідданіших союзників Трампа.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що в понеділок, 9 грудня, зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом, повідомляє Bloomberg.

До зустрічі в Мар-а-Лаго — маєтку Трампа на півдні Флориди, приєдналися мільярдер Ілон Маск і член Палати представників Конгресу та майбутній радник новообраного президента США з питань національної безпеки Майк Уолтц.

“Майбутнє почалося”, - написав угорський лідер у соцмережі Х.

Візит Орбана до США відбувся через кілька днів після того, як Трамп і президент Франції Еммануель Макрон провели спільну зустріч з українським президентом Володимиром Зеленським у Парижі в суботу, 7 грудня, яку Макрон скликав, щоб спробувати ініціювати обговорення припинення війни РФ проти України.

Під час передвиборчої кампанії Трамп заявляв, що буде підштовхувати Зеленського і російського диктатора Владіміра Путіна до переговорів про угоду щодо припинення війни, яка може залишити тимчасово окуповані частини української території в руках Москви.

Орбан — націоналістичний лідер, якого критикують за неліберальні підходи до управління, є одним із найвідоміших міжнародних прихильників Трампа, а також затятим критиком допомоги Україні.

Уряд угорського прем'єра роками розвивав зв'язки з Трампом та його союзниками. Орбан був першим європейським прем'єром, який підтримав Трампа під час його першої президентської кампанії, а також закликав республіканця повернутися в Білий дім, стверджуючи, що тільки Трамп може покласти край війні. Багато очікуваних представників нової адміністрації Трампа скептично ставляться до допомоги Україні.

Водночас Орбан стає дедалі більш ізольованим у ЄС через свої зв'язки з Росією та опозицію до підтримки України. Угорський лідер очікує, що особисті зв'язки з новообраним президентом США підвищать його позиції в політично розколотій Європі і посилять підтримку ультраправих союзників.

Раніше ЗМІ писали, що Трамп провів кілька телефонних розмов з Орбаном після перемоги на виборах у США. Новообраний американський лідер цікавився думкою угорського прем'єра щодо припинення війни РФ проти України. Нещодавно Трамп заявив, що формулює концепцію того, як завершити російсько-українську війну. 

У зовнішньополітичному мисленні новообраного президента США намагався розібратися голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у статті "Зрозуміти Трампа і зробити його союзником".

 

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі