"Звільнити Семочка Сергія Олексійовича з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України", - йдеться в указі президента №143/2019.
Документ датовано 12 квітня. Про звільнення Семочка гарант повідомив під час прес-конференції на НСК "Олімпійський" у неділю, 14 квітня, на момент повідомлення відповідного указу на сайті голови держави не було.
Звільнення Семочка не є першим у весняному "параді" гучних звільнень токсичних держслужбовців. Напередодні другого туру президентських виборів 21 квітня чинний голова держави і кандидат в президенти Петро Порошенко намагається менш ніж за місяць вирішити кадрові питання, які накопичувалися упродовж п'яти років.
За даними ЗМІ, 6 квітня на закритій зустрічі Петра Порошенка з громадськими активістами, зокрема з активістами ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк", гарант пообіцяв журналістам звільнити Сергія Семочка, який "засвітився" у так званій "діалізній справі".
За словами виконавчого директора "Центру протидії корупції" Дар'ї Каленюк, Порошенко визнав токсичність Сергія Семочка та заступника голови СБУ Павла Демчини.
У день зустрічі Порошенка з активістами Семочко відвідував Адміністрацію Президента України. Відповідне фото оприлюднив журналіст Денис Бігус, який припустив, що в теці у заступника голови СЗР заява про звільнення.
За даними проекту журналістських розслідувань Bihus.Info, екс-голова ГУ СБУ в Києві та Київській області, заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.
Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках призвела до смерті 200 людей.
Сім'я Семочка володіє трьома будинками в Конча-Заспі вартістю кілька мільйонів доларів та іншим коштовним майном, яке екс-співробітник СБУ не міг придбати на зарплату. Крім того, контррозвідка підтвердила, що у фактичної дружини Семочка та її доньки є громадянство РФ, наявність якого сам заступник голови СЗР публічно заперечував. Дружина Семочка та її діти неодноразово відвідували окупований Крим. До анексії півострова Семочко з дружиною жили і працювали на півострові.
Після публікації матеріалу НАБУ зареєструвало кримінальне провадження про незаконне збагачення Семочка. За два тижні СБУ розпочала перевірку заступника голови СЗР у межах справи про держзраду, відкриту за заявою журналіста Дениса Бігуса.
26 березня справу про незаконне збагачення Семочка закрили. За місяць до цього Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості.