Коли Росія врешті надасть сигнал про готовність до серйозних переговорів щодо припинення війни, насамперед на цей сигнал повинні будуть відреагувати деякі партнери України та проаналізувати, чому цей сигнал надійшов, заявив в інтерв’ю «РБК Україна» глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.
«Ми вважаємо, що Росія проявить серйозну зацікавленість в реальних переговорах в той момент, коли усвідомить і змириться з тим фактом, що її позиції максимально ослабли, вона не може втримати навіть те, що захопила, їй потрібно буде різко стабілізувати ситуацію», - сказав міністр.
Він додав, що станом на зараз про жодні перемовини в якихось форматах, щодо політичного врегулювання, взагалі не йдеться.
Міністр зазначив, що для росіян, ймовірно, вже йтиметься не про опцію «сохраніть ліцо», а про те, щоб зберегти контроль над деякими захопленими територіями.
«Але тоді постає логічне питання: якщо на цей момент ми перебуватимемо в успішному наступі і будемо звільняти свої території, то чому нам потрібно про щось домовлятися з агресором? Наша кінцева мета – це звільнення наших територій. Ми з ними воюємо не заради того, щоб сісти і десь домовитися про те, що вони тут залишаються», - сказав він.
Глава МЗС додав, що такої опції як "кордони 23 лютого" уже просто не існує.
«Безумовна задача №1 полягала в тому, щоб стабілізувати ситуацію і повернутися до статус-кво. Але дуже багато крові витекло за цей час і тепер ця опція є категорично неприйнятною. І тому, безумовно, кінцева наша мета – це не 23 лютого, а 24 серпня 1991 року в плані кордонів», - резюмував Кулеба.
При цьому він зазначив, що на разі цілі Росії у війні наразі залишаються незмінними — Кремль хоче повної поразки України.
Напередодні президент Франції Еммануель Макрон провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, у якій закликав його до початку переговорів щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.
Нагадаємо, на початку вересня українські військові почали контрнаступальну кампанію на окупованих територіях Харківської області. Стрімке просування Сил оборони призвело до того, що 11 вересня в Міноборони РФ визнали, що втратили контроль майже над усією захопленою частиною регіоном. Згодом в Генштабі підтвердили, що ворожі сили втекли з Харківщини.