Українська опозиція має намір продавати заяву до 3 (ЄСПЛ) щодо незаконного затримання активістів Євромайдану і невиконання закону про амністію його учасників.
"Щодо тих затриманих, які нині перебувають у СІЗО, є всі підстави подавати заяви до Європейського суду з прав людини. Такі заяви готові", - заявив народний депутат фракції "3" Павло Петренко.
Він зазначив, що після подачі заяв до ЄСПЛ народні депутати будуть просити розглянути ці заяви позачергово, оскільки дії представників влади в Україні щодо затриманих несуть загрозу життю, свободам і правам людини.
Петренко зазначив, що у СІЗО ще перебувають декілька осіб, яких було затримано на акції 1 грудня 2013 року.
Він також підкреслив, що закон про амністію учасників 3, який прийняла Верховна Рада і підписав президент Віктор Янукович, фактично, не виконується. "Ми бачимо тенденцію, що правоохоронні органи отримали вказівки з високих кабінетів влади не виконувати закон", - зазначив парламентарій.
Він також повідомив, що вже підготовлено постанову Верховної Ради про порушення дисциплінарного провадження щодо судді Печерського районного суду міста Києва Христини Гладун та звільнення її з посади судді.
Нагадаємо, 8 січня Печерський суд виніс рішення не звільняти затриманого, заарештованого у зв'язку з масовими заворушеннями біля адміністрації президента 1 грудня 2013 року Ярослава Притуленка. Прокурор у процесі Олег Федорчук зазначив, що в даний час у рамках чинного законодавства не передбачено механізм реалізації закону про амністію учасників Євромайдану, що в даний час робить неможливим застосування його на практиці.
Закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб щодо подій, які мали місце під час проведення мирних зборів" було прийнято Верховною Радою, підписаний президентом Віктором Януковичем, набув чинності 26 грудня. Закон звільняє від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту з 21 листопада до дня набуття чинності закону. Закон також визначає, що всі кримінальні провадження проти учасників акцій, відкрито з 21 листопада, підлягають закриттю, а особи - мають бути звільнені. Крім того, ці люди вважаються несудимими. Нові кримінальні провадження і провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень не можуть бути відкриті щодо учасників акцій протесту і масових заходів у період з 21 листопада і до дня набрання чинності цього закону. !zn
Читайте також:
Незважаючи на закон про амністію, троє активістів Євромайдану залишаються під арештом
Суд переніс розгляд справи "в'язня Банкової" - закон не діє
Активісти Євромайдану збираються пікетувати Апеляційний суд