ООН продовжить розглядати Крим як частину України, а не Росії, відповідно з резолюцією Генеральної асамблеї, ухваленій 27 березня, повідомили США і західні дипломати, пише Рейтер.
Нараховує 193 місця асамблея оголосила недійсним підтриманий Москвою референдум в Криму, за яким послідувала фактична анексія півострова Росією. За резолюцію проголосувало 100 держав, 11 виступило проти, 58 утрималися, а 24 не стали голосувати.
Хоча документ на відміну від резолюції Радбезу ООН не має зобов'язального характеру, його прийняття означає, що система ООН в цілому продовжить визнавати владу Києва над Кримом і ігнорувати російські претензії на цю територію.
"Вона володіє реальними правовими наслідками, оскільки зараз, юридично, ООН знаходить... що референдум був нелегітимним", - сказала посол США в ООН Саманта Пауер у середу на засіданні постійного комітету Сенату.
Кілька західних дипломатів сказали на умовах анонімності, що після голосування в Генеральній асамблеї це визначення було підтверджено Управлінням ООН з правових питань (УПВ).
УПВ зазвичай дає організаціям, що входять до структури ООН, юридичні поради, як взаємодіяти і ставитися до оспорюваним територій.
Високопоставлений західний дипломат сказав, що резолюція Генасамблеї "солидаризовала позицію ООН" - Крим, як і раніше, буде розглядатися під управлінням Києва.
"УПВ ясно дало зрозуміти, що в той час як система ООН зберігає стурбованість цим питанням, Крим залишається частиною України", - сказав дипломат.
"Це очевидним чином важливо по широкому набору причин".
Росіяни, сказав він, вже намагаються наполягати, що їх оволодінням Кримом лежить у руслі норм ООН, зокрема, Міжнародної морської організації і Міжнародного поштового союзу (МПС).
"З IPU велика проблема: Пошта Росії заявила всі права на доставку кореспонденції в Крим, - сказав дипломат журналістам. - Тепер, оскільки є однозначна резолюція Генасамблеї, система може не визнати заявлені права і сказати - ні, вибачте, але з точки зору ООН Крим залишається частиною України".
Москва після повалення українського президента Віктора Януковича ввела на півострів війська і за підсумками референдуму оголосила про приєднання Криму до Росії.
Кілька західних дипломатів сказали, що генсек ООН Пан Гі Мун підтримував приналежність Криму Україні в публічних виступах в п'ятницю, коли його запитали про позиції ООН щодо анексії півострова Росією. Він сказав журналістам, що "ООН керується резолюцією Генеральної асамблеї". !zn
Читайте також:
Світ не прийме анексію Криму Росією
Генасамблея ООН підтримала територіальну цілісність України