22 листопада кандидатуру Лариси Опанасюк погодила омбудсмен Росії Тетяна Москалькова.Остаточно призначити Опанасюк повинен так званий парламент Криму, але це вже формальність.
Панасюк навчалась у Харківському юридичному інституті (нині юридична академія), була прокурором, а з 2000 року працювала в Раді Міністрів АР Крим. Після анексії вона залишилася в Криму і перейшла до "уряду" окупаційної влади.
Їй вдалося стати близькою соратницею "голови" Криму Сергія Аксьонова й отримати посаду "віце-прем'єрки". На початку листопада 2019-го "парламент" Криму прийняв її заяву про відставку.
Опанасюк перебуває під санкціями України, які РНБО запровадила у 2016 році. Її чоловік Олександр Опанасюк - суддя Верховного суду Криму у відставці, проти якого Генпрокуратура України порушила справу щодо державної зради, зазначає журналіст "Новой газеты" та "Радіо Свободи" Антон Наумлюк.
Призначення "омбудсмена Криму" не визнає уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, яка заявила, що її повноваження розповсюджуються й на Крим, передає "Крим.Реалії".
Дочки Опанасюк - Анна та Марія - брали участь у скандальному відборі на "Євробачення-2019" від України. Перемогу вони не здобули, але запам'ятались тим, що не змогли відповісти на запитання: "чий Крим?".
Як відомо, уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба разом із двома синами, 19-річним Тимофієм і 10-річним Єлисеєм, потрапив в автомобільну аварію і перебуває в реанімації. ДТП сталася близько 14:00 неділі, 24 листопада, на трасі "Київ – Одеса" поблизу села Чабани Київської області.
Toyota Кулеби перетинала перехрестя на червоне світло світлофора, коли в неї врізався мікроавтобус Volkswagen. Заступник голови МВС Антон Геращенко повідомив, що за кермом другого автомобіля був житель селища Гатне 1998 року народження.
Поліція внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію про аварію. Провадження зареєстрували за ст. 286 (порушення правил дорожнього руху) Кримінального кодексу.