Карпачова назвала грубим порушенням прав людини розгляд кримінальної справи в конвойній кімнаті, як це сталося 9 квітня при розгляді справи Іващенка. Омбудсмен пообіцяла відреагувати на дану ситуацію.
Уповноважений Верховної Ради України Ніна Карпачова вважає, що судове засідання у справі колишнього т.в.о. міністра оборони України Валерія Іващенка в конвойній кімнаті Печерського райсуду 9 квітня проходило з грубими порушеннями прав людини.
"Я вперше бачу, щоб в Україні судове засідання проходило в конвойній кімнаті. Безумовно, це є грубим порушенням прав людини. Дві підсудні людини перебували в цій конвойні кімнаті: один знаходився у лежачому стані, це Валерій Іващенко, а другий - Сергій Міхєєв - знаходився в так званому "стакані". Вони знаходилися в такому стані в конвойній кімнаті 5 годин, без доступу до санвузлу, без ковтка води. І в такому стані перебували всі - судді, прокурори, адвокати", - сказала омбудсмен журналістам після завершення судового засідання в понеділок.
Вона звернула увагу на те, що суд повинен був засідати в приміщенні на вул.Гайцана, але засідання в понеділок проходило в будівлі на вул.Хрещатик, через те, що підсудного неможливо було доставити на 3-й поверх. За словами омбудсмена, це є серйозною проблемою для всієї судової системи України, оскільки будь-яка людина з будь-яким станом здоров'я не може отримати рівні умови в судовому процесі. Вирок Іващенку суд оголосить 12 квітня
Карпачова наголосила, що реагуватиме на дану ситуацію, складе відповідні акти і буде апелювати до законів і Конституції України, Конвенції з прав людини.
Омбудсмен вважає, що сама прокуратура повинна була висловити протест і сказати, що не можна було проводити судове засідання в таких умовах, навіть незважаючи на присутність машини швидкої допомоги і двох лікарів у конвойної кімнаті, де проходив суд.
Вона також вказала на те, що в приміщенні Печерського райсуду на першому поверсі є зал засідань, але в нього чомусь перебував конвой, а судове засідання проходило в конвойній кімнаті.
"Це складна справа. Люди майже півтора року перебували в умовах ув'язнення і виникає питання у мене, як у правозахисника, чи можна за два дні написати вирок", - заявила вона.