Окупанти планують відключити Запорізьку АЕС від української енергосистеми. Розповідаємо про наслідки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Окупанти планують відключити Запорізьку АЕС від української енергосистеми. Розповідаємо про наслідки © Getty Images
До цього НАЕК «Енергоатом» офіційно стверджував, що відключення станції неможливе. Втім, способи та можливості знайшлися.

Окупанти, які наприкінці травня захопили Запорізьку АЕС, планують її відключити від української енергосистеми, про це ZN.UA повідомляє джерело на енергоринку. 

Одночасно опрацьовуються плани з введення в експлуатацію ЛЕП, що веде до Кримського півострова. В планах також відновлення електропостачання з ЗАЕС до Таганрогу та Ростова, але реалізація цього сценарію, на відміну від попереднього, найближчим часом є малоймовірною. При цьому ані Криму, ані Ростову додаткова електроенергія не потрібна, про що неодноразово заявляли місцеві фахівці.

Нагадаємо, що на початку червня НАЕК «Енергоатом» офіційно стверджував, що відключення станції «неможливе ні з технічної, ні з безпекової, ні з економічної, ні з політичної точок зору». Втім, способи та можливості знайшлися.

Як і якими будуть ризики відключення ЗАЕС пояснює Ігор Маскалевич: 

В даний час із шести реакторів станції в роботі знаходяться два (один, до речі, на американському паливі). Тобто станція працює на третину потужності, але продовжує знаходитися в енергосистемі України та керується українськими диспетчерами. Окупанти планують протягнути до неї лінію оптоволоконного зв’язку, аби надати можливість управляти нею (як і захопленою Каховською ГЕС) дистанційно російськими спеціалістами. На станції незаконно знаходяться спеціалісти Росатому, які вже неодноразово намагалися перехопити управління станцією. Окупаційна влада Запорізької області також вже неодноразово заявляла про «офіційний» перехід станції під їх контроль. Основний ризик для України - дефіцит приблизно 2 млн кВт електроенергії, тобто до 10% від загальної генерації е/е в Україні. В майбутньому це створить суттєві проблеми в енергосистемі, особливо взимку, коли відсутність генерації ЗАЕС спровокує дефіцит електроенергії. В умовах загальної нестачі енергоресурсів, це  різко ускладнить проходження осінньо-зимового періоду, яке і без цього не буде простим цього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі