Окружний суд скасував чотиримільйонний штраф телеканалу "Інтер" за розпалювання ворожнечі

Поділитися
Окружний суд скасував чотиримільйонний штраф телеканалу "Інтер" за розпалювання ворожнечі "Інтер" відсудив тому чотири мільйони штрафу у Нацради © glavred.info
Тепер вважається, що ніхто не розпалював ворожнечу.

Скасування раніше прийнятих судових рішень, схоже, набуло в Україні характер епідемії. Що цікаво скасовуються вони через досить тривалий час, раптово і без пояснень, правда, іноді залишаючи другій стороні можливість скористатися апеляцією або касацією.

Окружний адміністративний суд Києва скасував штраф у 4 мільйони гривень ($ 150 тис.) для телеканалу "Інтер" за слова ведучих під час концерту до 9 травня про перейменування вулиць "іменами фашистських злочинців", передає Громадське.

Про це зазначається в рішенні суду.

Мова йде про штраф за концерт 2018 року, коли ведучий, зокрема, заявив: "Ми не дозволимо називати вулиці іменами фашистських злочинців".

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала "Інтер", визнавши заяву ведучих концерту розпалюванням ворожнечі та закликом до розв'язування агресивної війни або її пропаганди.

У той же час суд прийшов до висновку, що в заявах ведучих є "ознаки оціночних суджень", однак вони не є розпалюванням ворожнечі та закликом до розв'язування війни або її пропагандою.

"Ознака заклику і розпалювання ворожнечі не означає факт вчинення такого заклику, оскільки не містять безпосередньо звернення до аудиторії з пропозицією до розв'язування агресивної війни", - йдеться у рішенні.

Також суд вважає, що в промовах ведучих немає "пропаганди держави-агресора, дискредитації людей, які боролись проти нацистської та радянської окупації і за незалежність України".

Крім того, Окружний адмінсуд вважає, що Нацрада створює умови для поширення цензури і привласнення інформації про висвітлення історичних подій в Україні".

Таким чином, суд скасував штраф для телеканалу "Інтер" і зобов'язав Нацраду відшкодувати судові витрати більш ніж на 1,5 тисячі гривень ($ 57,25). Регулятор має можливість подати апеляцію на це рішення суду.

Нагадаємо, 9 травня 2018 року в Києві на вулиці Щусєва в будівлю, де розташовується новинний продакшн телеканалу "Інтер", кинули "коктейль Молотова".

Нагадаємо, 22 травня 2017 року народний депутат Антон Геращенко ( "Народний фронт") повідомив про видворення Шувалова з України із забороною в'їзду терміном на п'ять років.

Сам Шувалов назвав заборону в'їзду в Україну "абсурдною" і пов'язав її із нібито "міжвидовою боротьбою українських політиків" і "тиском" на свободу слова.

У березні 2014 року Служба безпеки України вже видворяли Ігоря Шувалова з країни. За даними Антона Геращенка, рішення було скасовано "під тиском співвласників телеканалу "Інтер" на тодішнього голову СБУ Валентина Наливайченка". Після чого Шувалов ще три роки продовжував керувати інформаційним блоком "Інтера".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі