Україна у відносинах з Росією бере до уваги лише офіційну позицію президента Володимира Путіна, а статтю його соратника Дмитра Медведєва про «безглуздість і шкідливість для Росії вести будь-які переговори з керівництвом України у зв'язку з його "несамостійністю"» Офіс президента Володимира Зеленського вважає вкрай дивною, недоречною та шантажистською, заявив радник керівника ОП Михайло Подоляк в коментарі «Українській правді».
Подоляк підкреслив, що Медведєв, який випав із актуального політичного порядку денного, не запрошувався до розмови про організацію переговорів між президентами України й Росії, і що до колишнього президента РФ з іронією ставляться навіть у російських ЗМІ.
За словами Подоляка, у появи статті Медведєва може бути дві причини:
- перша: «Медведєв такою образливою тональністю міг спробувати показати старшим товаришам, що він ще чогось вартий. Це якщо рішення про написання такого тексту було його власним. Що сумнівно, розуміючи і приймаючи той факт, що сам Медведєв давно не виявляв жодної виразної активності».
- друга: «Оскільки особливої репутаційної цінності Медведєв уже не має, рішення вкласти в його уста відкриті образи і настільки брутальну брехню може відображати той факт, що Медведєвим як слабкою фігурою, про яку ніхто не буде шкодувати, просто скористалися, щоб заявити різку шантажистську позицію».
Якщо дійсності відповідає друга версія появи статті, це відображає досить нервовий стан керівництва РФ, яке просто не знає, як вивести з глухого кута відносини між Росією та цивілізованим світом, пояснює Подоляк.
«Текст за підписом Медведєва витриманий в такому стилі і в такий лексиці, що нагадує класичні пропагандистські тексти в радянських газетах 1930-х років. Якщо від імені держави допускається подібна стилістика, то справи кепські, а якщо подібний текст публікується ще й у день початку візиту в Москву заступника держсекретаря США Вікторії Нуланд, що ретельно готувався, то явно хтось намагається не лише зберегти, але й посилити курс на конфронтацію», - говорить Подоляк.
Переговори Володимира Зеленського з Владіміром Путіним можуть відбутися або наприкінці цього року, або на початку наступного. За інформацією джерел в ОП, Кремль не хоче на переговорах порушувати дві важливі теми - щодо Криму та Донбасу. Але те, що Москва вже «торгується про порядок денний», на Банковій вважають хорошим сигналом.