Офіс генерального прокурора перевіряє інформацію щодо місцезнаходження голови політради «Опозиційної платформи-За життя» Віктора Медведчука, повідомила генпрокурора Ірина Венедіктова.
За інформацією джерел ZN.UA, підозрюваний у злочинах на шкоду державним інтересам народний депутат втік з-під домашнього арешту.
Адвокати Медведчука пообіцяли прокурорам надати усі свідчення того, що їх клієнт на місці. «Ми поки такої впевненості не маємо. Але ж ми як прокурори не можемо зайти і подивитися», - пояснила Венедіктова.
Захисниця Медведчука Лариса Чередниченко повідомила, що інформація радника голови МВС Антона Геращенка про виїзд депутата з Києва не відповідає дійсності, її підзахисний залишається у столиці, але перевезений у «безпечне місце».
«Медведчук Київ не залишав. Він просто переміщений у безпечне місце. Тут спрацювали два фактори. Перший – постійні загрози його життю та здоров'ю, другий фактор ви спостерігаєте третій день поспіль. Якщо ми з вами маємо можливість у будь-який момент безперешкодно залишити свою квартиру та спуститись в укриття, то Віктор Володимирович будь-якої миті такої можливості не мав, оскільки він під домашнім арештом», - зазначила вона.
Про зміну місця перебування Медведчук мав би повідомити слідчих, чи було це уроблено, на разі невідомо. Якщо буде встановлено, що депутат втік з-під арешту, його оголосять у розшук.
«Якщо ми не пересвідчимося, що він перебуває вдома, звичайно, ми його будемо оголошувати в розшук. Як тільки ми його оголосимо в розшук і знайдемо його, знову підемо до суду і будемо просити йому тримання під вартою. Я думаю, що суд в цьому випадку стане на наш бік», - наголосила Венедіктова.
Інформація про те, що Медведчук може втекти, з'явилася ще 21 лютого, коли до будинку політика під'їхали кілька автомобілів і бусів, у які почали вантажити майно. Тоді правоохоронці приїхали за 30 хвилин, заблокували прилеглі вулиці та почали обшукувати автомобілі.
Голова політради «Опозиційної платформи-За життя» підозрюється у низці тяжких злочинів проти національної безпеки. 8 жовтня Віктору Медведчуку вручили нову підозру, у держзраді та сприянні діяльності терористичної організації.
Раніше він став підозрюваним у справі про причетність до незаконної поставки вугілля з ОРДЛО в 2014- 2015 роках. На закупівлю вугілля держпідприємства витратили понад 200 млн грн. Другим підозрюваним став лідер «Європейської солідарності», народний депутат Петро Порошенко.
Разом із однопартійцем та бізнес-партнером Тарасом Козаком він також проходить як обвинувачений у справах про держзраду та замах на розграбування національних цінностей у Криму. Попри це, суд обрав Медведчуку доволі м’який запобіжний захід, відправивши його не під реальний, а під домашній арешт.