Одеська єпархія УПЦ (МП) просить заборонити будівництво греко-католицького храму в Одесі

Поділитися
Єпископи з України, Польщі, США, Канади, Бразилії, Австралії, Німеччини, Франції, Італії, Аргентини, Великобританії та Іспанії звернулися з відкритим листом до президента України Віктора Януковича на підтримку віруючих Української греко-католицької церкви з Одеси.

Єпископи з України, Польщі, США, Канади, Бразилії, Австралії, Німеччини, Франції, Італії, Аргентини, Великобританії та Іспанії звернулися з відкритим листом до президента України Віктора Януковича на підтримку віруючих Української греко-католицької церкви з Одеси.

Причиною звернення став лист Одеської єпархії Української православної церкви (Московського патріархату) до одеської влади з проханням не давати можливості греко-католикам побудувати храм в Одесі, повідомляє у понеділок прес-служба УГКЦ.

"Згаданою заявою Одеська єпархія чинить відвертий тиск на органи державної влади, які відповідають за виділення ділянки для будівництва храму УГКЦ, публічно поширюючи безвідповідальні висловлювання, що таке будівництво слід вважати "недоцільним і дуже небезпечним", - сказано у повідомленні прес-служби греко-католиків.

У свою чергу прес-служба Одеської єпархії УПЦ (МП) заявила, що спроба будівництва в Одесі храму УГКЦ є спробою здійснення агресивної експансії уніатства в Одеському регіоні.

Станом на вересень 2010 року в Одесі налічується близько 10 000 греко-католиків. Окрім того, як повідомив канцлер Одесько-Кримського екзархату УГКЦ Володимир Ждан, в Одеській області існує близько двадцяти греко-католицьких громад.

Що стосується побудови храму УГКЦ в Одесі та виділення земельної ділянки для цього, то греко-католицька громада прагне цього вже багато років. Після низки відмов і затримок влада зажадала провести громадські слухання щодо містобудівного обгрунтування розміщення храму УГКЦ в Одесі, за адресою, вул. Старопортофранківська (Прохорівській сквер). Громадське обговорення містобудівного обгрунтування було призначено на 4 вересня. І на прохання Одесько-Кримського Екзархату Української Греко-Католицької Церкви його скасували і перенесли на невизначений термін.

Містобудівне обгрунтування розміщення храму УГКЦ розроблено на підставі рішення виконкому Одеської міськради від 24 червня 2009. Документ погоджений органами земельних ресурсів, природоохоронними, протипожежними та санітарно-епідеміологічними органами, органами містобудування та архітектури і охорони культурної спадщини. 22 липня 2010 отримано позитивний експертний висновок містобудівної документації управління архітектури і містобудівної політики Одеської облдержадміністрації.

Ситуація з храмами УПЦ в Одесі виглядає кардинально іншою. У цих випадках практика громадських обговорень для виділення землі під будівництво храму не застосовується. На прохання Митрополита Одеського і Ізмаїльського УПЦ Агафангела (Саввіна), виконавчий комітет Одеської міської ради дав дозвіл на будівництво храму УПЦ (МП) у центрі міста. Новий храм святителя Луки площею 12х12 м з'явиться на території міської лікарні №3, розташованої за адресою Лідерсовський бульвар, 11. Перед обговоренням цього питання мер Одеси Едуард Гурвіц звернувся до членів виконкому із таким питанням: «Хто хоче прогнівити Бога і виступити проти будівництва?». Заперечень не було.

30 серпня за клопотанням митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, який є депутатом Одеської обласної ради від Партії регіонів, на засіданні комісій Одеської обласної ради було ухвалено також рішення про передачу у власність Одеської єпархії УПЦ комплексу будівель на вул. академіка Воробйова, 2, для зведення храму на честь святого праведного Іоанна Кронштадтського.

Діючих православних храмів, розташованих на території Одеської області, за даними Одеської єпархії УПЦ (МП) на даний момент налічується близько 300. З огляду на дані соціологічних досліджень, всього віруючих в Одеській області від загальної чисельності населення проживає 1,58 мільйона людей, православних - 1,26 мільйона людей, православних, що ототожнюють себе з Московським Патріархатом - 467,7 тис. осіб або 37% від всіх православних. Таким чином, на один храм УПЦ (МП) припадає 1,55 тисячі парафіян.

За матеріалами Інтерфакс-Україна, РІСУ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі