Очільниця Ради Європи запропонувала варіанти створення спецтрибуналу щодо воєнних злочинів Росії

08 лютого, 2023, 15:57 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Марія Пейчинович-Бурич  також висловилась щодо створення реєстру для фіксації та документування доказів і заяв, які стосуються наслідків збройної агресії РФ в Україні.

Очільниця Ради Європи запропонувала варіанти створення спецтрибуналу щодо воєнних злочинів Росії
© Council of Europe

Рада Європи має відіграти провідну роль у створенні реєстру для фіксації та документування доказів і заяв про збитки, втрати та травми, завдані внаслідок російської збройної агресії проти України, переконана генсекретар РЄ Марія Пейчинович-Бурич. Про це йдеться у документі «Відповідальність за порушення прав людини внаслідок агресії Російської Федерації проти України: роль міжнародної спільноти включаючи Раду Європи».

Вказано, що реєстр є важливою частиною поточних міжнародних ініціатив щодо створення механізму компенсації за злочини агресії Росії. Пейчинович-Бурич підкреслила, що Рада Європи має гарну спроможність для того, аби розробити реєстр таких заяв. Зокрема, це можна зробити в контексті практики Європейського суду з прав людини та процесу нагляду за його рішеннями. 

«Організація вже надає юридичні та політичні консультації, навчає експертів у сфері розслідування та спеціалістів, які працюють з жертвами насильства, особливо жінками. Ці та інші заходи включені до Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки», – зазначили на сайті РЄ. 

Крім того, Марія Пейчинович-Бурич у документі також запропонувала різні варіанти створення спецтрибуналу та окреслила необхідність надійної правової бази.

«Пропонувалися різні варіанти створення спеціального трибуналу – усі вони в кінцевому підсумку ґрунтуються на договорах. Серед пропозицій є спецтрибунал, який може бути створений за багатосторонньою угодою між Україною та іншими зацікавленими державами за прецедентами Нюрнберзького міжнародного військового трибуналу, Міжнародного військового трибуналу для Далекого Сходу або Міжнародного кримінального суду», – йдеться в документі.

Ще одним варіантом, за словами Пейчинович-Бурич, може бути створення спеціального трибуналу за угодою між Україною та міжнародною організацією, зокрема ООН. Також серед варіантів є «гібридний трибунал», заснований на українському законодавстві та схвалений/підтриманий Генеральною Асамблеєю ООН. 

Також очільниця Ради Європи переконана, що створення спецтрибуналу залежатиме від політичної волі держав-членів. 

Читайте також: Як Україна наближає створення трибуналу, що засудить Путіна&Ko

Раніше в Держдепартаменті США спрогнозували, що Міжнародний трибунал чи інший механізм, в рамках якого РФ можна буде притягнути до відповідальності за злочини проти людяності та воєнні злочини в Україні, може бути готовим уже до літа 2023 року.

Related video

Крім того, Європейський Союз планує створити міжнародний центр, який займатиметься переслідуванням злочину агресії Росії проти України у Гаазі.

Підготував/ла : Юлія Москаленко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК