Лідери партій, що входять до Об'єднаної опозиції, в четвер, 21 червня, підписали декларацію, в якій викладено принципи визначення кандидатів на парламентських виборах у жовтні 2012 року.
Як повідомляє прес-служба партії «Батьківщина», свої підписи під документом поставили Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко та інші.
Об'єднана опозиція зобов'язалася формувати список у відкритому режимі, опублікувати автобіографії кандидатів у народні депутати, їхні декларації про прибутки, свідоцтво про освіту, відомості про громадянство України.
У списки не потраплять ті, «хто змінював свою політичну позицію всупереч волевиявленню виборців, зробленому 2007 року» (на останніх парламентських виборах).
Керівництво Об'єднаної опозиції окремо відзначило, що «при відборі кандидатів принциповим є той факт, що народний депутат поточного скликання Верховної Ради витримався спокуси чи погроз влади, не змінив країні та виборцям - не перейшов до провладної більшості».
Як наголошено в повідомленні, ті, хто потрапить у кандидати і стане депутатом, повинні присягнути, що не будуть змінювати свою політичну позицію протягом дії мандата, постійно брати участь у роботі Верховної Ради наступного скликання та її органів, публікувати раз на рік декларації про прибутки та витрати, а також голосувати виключно особисто. За голосування картками інших народних депутатів буде введено кримінальну відповідальність.
Важливим критерієм чесності виборів опозиціонери вважають звільнення лідерів опозиції Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, забезпечення їхньої повноцінної участі в цих виборах.
«На відміну від правлячої Партії регіонів, яка сфальсифікувала президентські вибори 2004 року і грубо порушила демократичні стандарти при проведенні місцевих виборів 2010 року, - йдеться в декларації, - партії та політики, що входять до Об'єднаної опозицію «Батьківщина», свого часу забезпечили проведення двох парламентських (2006, 2007) та президентських (2010) виборів чесно, справедливо, прозоро, у повній відповідності з європейськими демократичними стандартами, що визнано як усередині країни, так і міжнародним співтовариством».
Об'єднану опозицію створено на основі партії «Батьківщина», в травні до неї увійшли «Фронт змін», «Народна самооборона», «Реформи і порядок», «За Україну!" і Народний рух України. У червні до неї приєдналася «Громадянська позиція». !zn
Читайте також:
Тимошенко вимагає об’єднати всі «реальні опозиційні сили»
«Громадянська позиція» Анатолия Гриценко присоединилась к объединенной оппозиции
Депутати Литвина надали свої термінали для карток «тушкам», щоб прийняти закон про мови
Остаточний склад Об’єднаної опозиції визначиться наступного тижня